Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Aleksander Śliwka: Rywale pokazali nam miejsce w szeregu

Aleksander Śliwka: Rywale pokazali nam miejsce w szeregu

fot. Sylwia Lis-Dubiel

– Zagrywka to główna broń Lube, element, którym wygrywają mecze. Tym razem w zagrywce spisywali się solidnie, a my jeśli nawet przyjmowaliśmy ich serwisy do siatki, to i tak nie potrafiliśmy kończyć piłek na skrzydłach, przez co gra kompletnie nam się nie kleiła, a rywale dzięki temu się nakręcali – powiedział po porażce z Lube Aleksander Śliwka, przyjmujący ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.  

 Siatkarzom ZAKSY Kędzierzyn-Koźle nie udało się sprawić niespodzianki w konfrontacji z Cucine Lube Civitanova. Podopieczni Andrei Gardiniego przegrali w Gliwicach z włoskim przeciwnikiem 0:3, w żadnej z trzech odsłon nie nawiązując z nim zbyt wyrównanej walki. – Różnica była widoczna w tym meczu. Rywale pokazali nam miejsce w szeregu. Przeciwnicy zaprezentowali naprawdę dobrą siatkówkę, a my nie pokazaliśmy jeszcze swojej najlepszej gry. Mamy jeszcze sporo do poprawy w naszej grze, możemy grać dużo lepiej. Nasza siatkówka tym razem nawet nie wystarczyła na to, by w którymś z setów zdobyć 20 punktów – skomentował Aleksander Śliwka, przyjmujący ekipy z Opolszczyzny, która po porażce z Cucine Lube zajmuje trzecie miejsce w grupie B Ligi Mistrzów.

Podopieczni Andrei Gardiniego nie zawiesili poprzeczki przedstawicielowi Serie A zbyt wysoko. Kluczem do sukcesu włoskiego zespołu okazała się zagrywka, którą ustawił sobie grę, a wicemistrzowie Polski mieli spore problemy w przyjęciu, ale też w ataku, przez co brakowało im argumentów, by nawiązać bardziej wyrównaną walkę. – Nie jest tajemnicą, że zagrywka Lube jest dużym atutem tego zespołu. Dzięki niej rozwiązuje dużo problemów. Tym elementem rywale zaczynają swoją dobrą grę, to jest ich główna broń, element, którym wygrywają mecze. Tym razem w zagrywce spisywali się solidnie, a my jeśli nawet przyjmowaliśmy ich serwisy do siatki, to i tak nie potrafiliśmy kończyć piłek na skrzydłach, przez co gra kompletnie nam się nie kleiła, a rywale dzięki temu się nakręcali – zakończył zawodnik ekipy z Opolszczyzny, który w starciu przeciwko Cucine Lube Civitanova zapisał na swoim koncie sześć punktów.

źródło: inf. własna, ZAKSA TV

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-01-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved