Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Aleksander Śliwka: Nasza gra nie zawsze była idealna

Aleksander Śliwka: Nasza gra nie zawsze była idealna

fot. Klaudia Piwowarczyk

Polscy siatkarze po piątym weekendzie z Siatkarską Ligą Narodów wyjadą z Mediolanu z trzema zwycięstwami i aż piętnastoma rozegranymi setami na koncie. – Heynen śmiał się przed pierwszym meczem, że zagramy tutaj piętnaście setów i musimy być na to gotowi. I tyle zagraliśmy – przyznał po starciu z reprezentantami gospodarzy Aleksander Śliwka.

Niedzielne spotkanie było bardzo zacięte. Wystarczy wspomnieć, że tie-break zakończył się wynikiem 25:23… – Był to bardzo ciężki mecz. Nie pamiętam, czy my wygrywaliśmy  czy przegrywaliśmy, ile się skończyło. Przez cały weekend było tego tak wiele, że trudno to zapamiętać. Dobrze, że mamy chwilę do piątku, żeby odpocząć. Naszym głównym celem jest awans do Final Six – ocenił Aleksander Śliwka.Zwycięstwa po tie-breakach były wizytówką Polaków w Mediolanie. W takim samym stosunku pokonali tam wcześniej Argentyńczyków i Serbów. – Kluczem do tego, by wygrać trzy mecze po pięć setów, była rotacja. Na każdy mecz wychodzimy inną szóstką. Gramy czternastoma zawodnikami. Z tego się cieszymy. Składy są różne. Każdy dostaje szansę, by pograć. Pokazujemy, że mamy wielu zawodników, którzy wnoszą jakość – zauważył.

Z rozegranych piętnastu setów reprezentacja Polski wyniesie na pewno wiele korzyści, mimo że obecnie jest mocno zmęczona tym turniejem. – Trzy zwycięstwa są nasze, ale nasza gra nie zawsze była idealna. Nie trenujemy w takich konfiguracjach. Celem jest zawsze zwycięstwo. Przy okazji popracowaliśmy wytrzymałościowo. Heynen śmiał się przed pierwszym meczem, że zagramy tutaj piętnaście setów i musimy być na to gotowi. I tyle zagraliśmy – dodał Śliwka.

Rozmawiał: Tomasz Swędrowski, Polsat Sport

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-06-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved