Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Aleksander Śliwka: Najważniejszy jest „orzełek”

Aleksander Śliwka: Najważniejszy jest „orzełek”

fot. Patryk Głowacki

Reprezentacja Polski mężczyzn ma za sobą długi i trudny sezon, zwieńczony trzema medalami oraz kwalifikacją olimpijską. Po raz kolejny jednym z ważniejszych zawodników w drużynie był Aleksander Śliwka, który według niektórych stawiany jest jako trzeci najważniejszy przyjmujący w drużynie. Sam siatkarz inaczej patrzy jednak na sprawę. – Nieważne jest to, co mamy napisane na plecach tylko to, co jest z przodu czyli „orzełek” – stwierdził zawodnik ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

Marta Ćwiertniewicz: Ma pan za sobą największą ilość rozegranych spotkań w tym sezonie z całego zespołu. Czuje się pan zmęczony?Aleksander Śliwka: Jestem jeszcze młodym zawodnikiem. Mam dużo siły i chęci do gry. Cieszę się, że dostałem wiele szans. Chciałbym, żeby w przyszłości też tak było. Reprezentowanie kraju jest dla mnie dużym zaszczytem.

Mówi się, że jesteś numerem 3 na przyjęciu, po Michale Kubiaku i Wilfredo Leonie. Macie wewnątrz drużyny hierarchię wśród przyjmujących?

Nie ma to dla nas znaczenia. Liczy się co zdobędziemy jako drużyna. Jakie medale przywieziemy z turniejów, czy za rok z igrzysk olimpijskich. Nieważne jest to, co mamy napisane na plecach tylko to, co jest z przodu czyli „orzełek”.

Jest pewien niedosyt po porażkach z najlepszymi drużynami turnieju Pucharu Świata?

Oczywiście, że niedosyt jest. Podchodzimy do każdego turnieju z celem wygrania złotego krążka. Tylko tak możemy sięgać po najwyższe trofea. Tym razem się nie udało. Z każdej imprezy przywieźliśmy medal. Takiego sezonu kadrowego jeszcze nie było.

Jesteście mentalnie przygotowani na rozgrywki ligowe?

Każdy z nas ma jeden, dwa, bądź trzy dni wolnego. To będzie czas żeby się „zresetować” i zobaczyć z najbliższymi. Kochamy siatkówkę, więc nie będzie problemu z przyjściem na trening i graniem dalej.

Cała rozmowa na polsatsport.pl.
Rozmawiała Marta Ćwiertniewicz.

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-10-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved