Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Aleksander Śliwka: Musimy wzmocnić naszą zagrywkę

Aleksander Śliwka: Musimy wzmocnić naszą zagrywkę

Spotkanie na szczycie PlusLigi nie zawiodło. Zakończyło się w tie-breaku zwycięstwem warszawskiej drużyny, a przyjmujący ZAKSY Aleksander Śliwka przyczyn porażki kędzierzynian upatruje w świetnym przyjęciu rywali.

Warszawa bardzo dobrze przyjmowała przez całe spotkanie, ale w setach które my wygraliśmy, potrafiliśmy systemem blok-obrona zatrzymać ich na niskim procencie ataku przy pozytywnym przyjęciu. Później jednak Antoine Brizard rozgrywał świetnie. Używał więcej środkowych, pipe’a i te procenty im podskoczyły, a przyjęcie utrzymali – powiedział Śliwka.

Później komplementował grę rywala w piątym secie – W tie-breaku można im było tylko przyklasnąć. Przyjmowali perfekcyjnie nawet nasze bardzo mocne zagrywki. Rozegrali dzisiaj świetny mecz. Oczywiście nie jest miłym uczuciem przegrać. Walczyliśmy dziś przed naszymi kibicami do końca, choć wiemy że nie jest to wystarczające – dodał przyjmujący kędzierzyńskiego zespołu.

Przed mistrzami Polski spotkanie ze Skrą Bełchatów. Śliwka docenia obecną formę bełchatowian, ale liczy na to, że uda się powstrzymać siatkarzy Skry i przechylić szalę zwycięstwa na korzyść ZAKSY – Musimy wyciągnąć wnioski. Wiemy, że musimy jeszcze bardziej wzmocnić naszą zagrywkę i to będzie kluczem do wygrywania z takimi przeciwnikami.  Drużyna z Bełchatowa gra świetnie. Pokonała teraz Resovię 3:0. Mają wielu dobrych zawodników, rotują składem, widać dużąenergię w ich grze. Będziemy musieli się temu przeciwstawić i mamy nadzieję na świetne widowisko – zakończył Śliwka.

źródło: polsatsport.pl