Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Aleksander Śliwka: Cieszy nas fakt, że nie straciliśmy seta w meczu z Portoryko

Aleksander Śliwka: Cieszy nas fakt, że nie straciliśmy seta w meczu z Portoryko

Reprezentacja Polski odniosła drugie zwycięstwo w grupie D podczas mistrzostw świata, które rozgrywane w Bułgarii i Włoszech. Biało-czerwoni pokonali pewnie Portoryko 3:0. – Graliśmy dobrze i nie daliśmy żadnych szans rywalowi. Jesteśmy zadowoleni z wygranej. Nie straciliśmy żadnego seta. To bardzo ważne ze względu na formułę turnieju – powiedział Aleksander Śliwka, przyjmujący polskiej drużyny.

Od samego początku spotkania Polacy kontrolowali boiskowe wydarzenia. Polacy przewyższali swoich rywali w każdym elemencie gry, odrzuceni od siatki Portorykańczycy mieli problemy z przyjęciem. Biało-czerwoni aż 11 punktów zdobyli w polu zagrywki. – Kontrolowaliśmy ten mecz, grając wieloma zawodnikami. Mimo to udało się nam wygrać dość wyraźnie z Portoryko. Staramy się robić tak, aby wszyscy siatkarze byli gotowi do gry na dobrym poziomie w dalszej części turnieju. Myślę, że dzisiaj dominowaliśmy nad rywalami przede wszystkim na zagrywce. Ogólnie to był dobry mecz w naszym wykonaniu. Znowu poczuliśmy w Warnie wspaniałą atmosferę. Dziękuję wszystkim kibicom za wsparcie – stwierdził Vital Heynen, trener reprezentacji Polski.  Gracze z orzełkiem na piersi nie stracili żadnego seta w meczu z Portoryko, od samego początku byli w pełni skoncentrowani, a ich wysoka wygrana mówi sama za siebie. – Dzisiejszy mecz mógł wyglądać z bloku tak, że było to łatwe zwycięstwo, ale byliśmy dobrze przygotowani taktycznie. Graliśmy dobrze i nie daliśmy żadnych szans Portoryko. Jesteśmy zadowoleni z wygranej 3:0. Nie straciliśmy żadnego seta. To bardzo ważne ze względu na formułę turnieju – przyznał przyjmujący Aleksander Śliwka.

Zupełnie odmienne nastroje panowały w obozie Portoryko. Siatkarze tego kraju mylili się w niemal każdym elemencie siatkówki, nadziewali się na szczelny blok Polaków i nie potrafili nawiązać wyrównanej gry. – Nie mogliśmy utrzymać wysokiego poziomu, grając przeciwko polskiej drużynie. Rywalizacja w tak dużym turnieju jest dla nas czymś zupełnie nowym i na pewno wpływa na nasz występ. Mimo to jesteśmy tutaj aby walczyć i staramy się udoskonalać naszą grę pod każdym względem – powiedział trener reprezentacji Portoryko Oswald Antonetti. W podobnym tonie wypowiedział się Maurice Torres, który w poprzednim sezonie grał w ZAKSIE Kędzierzyn Koźle. Straciliśmy naszą szansę. Wciąż możemy wykorzystać potencjał naszych młodych graczy. Niektórzy z nas mają więcej doświadczenia, ale nie mogliśmy pomóc zespołowi. Pozwalaliśmy przeciwnikowi objąć prowadzenie już na początku każdego seta. Potem nie byliśmy w stanie odrobić strat. Mam nadzieję, że jutro możemy czymś zaskoczyć Bułgarów – zakończył atakujący Portoryko.

źródło: pzps.pl