Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Aleksander Śliwka: Chcemy wrócić do siatkówki jak najszybciej

fot. Łukasz Krzywański

– Zdajemy sobie sprawę, że bezpieczeństwo jest wyznacznikiem wszystkiego, jest sprawą najważniejszą. Rozumiemy decyzje, które zapadły. Do wszystkich będziemy się dostosowywać i czekać na dalsze kroki. Chcemy wrócić do siatkówki jak najszybciej, ale dopiero wtedy, kiedy będzie to bezpieczne – zadeklarował przyjmujący Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Aleksander Śliwka.

Koronawirus sparaliżował życie ludzi niemal na całym świecie. W wielu krajach pojawiają się apele o pozostawanie w domach, a korona wirus odcisnął swoje piętno na gospodarce, kulturze i sporcie. W Polsce również odwołano praktycznie wszystkie wydarzenia sportowe, a sportowcy, w tym także siatkarze, zachęcają do pozostawania w domu. – Jestem w domu. Nie ruszam się z niego. Staram umilać sobie czas poprzez gry planszowe, seriale, książki, tego typu rzeczy. Wiadomo, że na razie wychodzić nie można, można za to robić jakieś delikatne ćwiczenia. Mamy mieć też poniedziałkowy trening, ale czekamy na kolejne decyzje, bo wiele zmienia się z godziny na godzinę. Jesteśmy w lekkim zawieszeniu – powiedział Aleksander Śliwka.Podopieczni Nikoli Grbicia w miniony weekend w Katowicach mieli rozegrać finałowy turniej Pucharu Polski, w którym mieli bronić trofeum wywalczonego przed rokiem. Na razie jednak musieli obejść się smakiem sportowej rywalizacji. – Oczywiście, że jest złość sportowa, bo chcieliśmy rywalizować o Puchar Polski. Każdy z nas – sportowców – jest uzależniony od rywalizacji i adrenaliny. Chcielibyśmy grać przy halach pełnych kibiców, chcielibyśmy odnosić zwycięstwa, emocjonować się nimi. W tej chwili jest to niemożliwe. Zdajemy sobie sprawę, że bezpieczeństwo jest wyznacznikiem wszystkiego, jest sprawą najważniejszą. Rozumiemy decyzje, które zapadły. Do wszystkich będziemy się dostosowywać i czekać na dalsze kroki. Chcemy wrócić do siatkówki jak najszybciej, ale dopiero wtedy, kiedy będzie to bezpieczne – zadeklarował przyjmujący mistrza Polski.

Obecnie jest spore zamieszanie, bo PlusLiga nie dokończyła jeszcze nawet rundy zasadniczej, przez co trudno byłoby na podstawie obecnych wyników wyłonić mistrza kraju. Jednak sytuacja komplikuje się z dnia na dzień. Niektóre zespoły nie mają obecnie gdzie trenować, inne zawiesiły treningi, ale są i takie, które dalej pracują w nadziei, że rozgrywki zostaną wznowione za kilka tygodni. – Sytuacje są różne, bo niektóre kluby nie mają hali do trenowania, inne mają taką możliwość. Będziemy czekać na kolejne decyzje. Musimy uzbroić się w cierpliwość. ufamy tym, co podejmują decyzje – zakończył Aleksander Śliwka.

źródło: opr. własne, polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved