Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Aleksander Śliwka: Chcemy być na jak najwyższym stopniu podium

Aleksander Śliwka: Chcemy być na jak najwyższym stopniu podium

fot. Patryk Głowacki

– Myślę, że cały czas była kontrola i nawet jak dochodzili nas na punkt, dwa czy chwilę prowadzili, to my byliśmy dobrze przygotowani. Mimo że pozmieniali paru zawodników, to koncepcja ich gry była bardzo podobna – powiedział po meczu z Egiptem Aleksander Śliwka.

Nieco ponad godziny potrzebowali Polacy by wygrać kolejny mecz. W żadnym z setów Egipcjanie nie zdołali przekroczyć bariery dwudziestu punktów. – Mecz wymagał od nas koncentracji, po prostu grania swojej siatkówki i utrzymania naszego poziomu. Była potrzebna koncentracja, radość z gry, aby nie popaść w marazm i to wystarczyło, aby wygrać – powiedział po spotkaniu Aleksander Śliwka. – Wykonaliśmy swoją pracę, wygraliśmy 3:0. Nie straciliśmy seta – to ważne. Chcemy być na jak najwyższym stopniu podium i każdy set, małe punkty mogą się liczyć w walce o medal złoty, srebrny czy brązowy w zależności od tego, jak to się ułoży – dodał.Śliwka w trakcie meczu zmienił Michała Kubiaka. Przyjmujący zdobył 4 punkty. W trakcie meczu siatkarz próbował nietypowych zagrań, między innymi kiwki prawą ręką. – Wynik był dosyć bezpieczny, można było próbować. Wiadomo, że Egipcjanie nie są przystosowani do takich zagrań, takiej siatkówki. Vital też zachęcał nas do grania w ten sposób z nimi, żeby ich zaskakiwać. Dobrze, że zdobyliśmy trzy punkty a ja uśmiechałem się, bo chciałem dodać pozytywnej energii chłopakom, bo w takich meczach ona się przydaje po to, aby grać swoją siatkówkę – stwierdził Śliwka. – Myślę, że cały czas była kontrola i nawet jak dochodzili nas na punkt, dwa czy chwilę prowadzili, to my byliśmy dobrze przygotowani. Mimo że pozmieniali paru zawodników, to koncepcja ich gry była bardzo podobna – podkreślił.

Nie tylko trener Vital Heynen sięgnął po zmienników. Na roszady w składzie zdecydował się również szkoleniowiec Egipcjan. Wprowadzenie zmienników nie zaskoczyło zbytnio biało-czerwonych. – Oczywiście, że każdego zawodnika z osobna nie zrobiliśmy, bo nigdy tego nie robimy, ale oczywiście sztab miał notatki i na czasach przekazywał je nam, żebyśmy mniej więcej wiedzieli, co zawodnicy wchodzący na boisko grają – wyjaśnił Śliwka.

Spotkanie z Egipcjanami to siódmy mecz biało-czerwonych na tym turnieju. Polacy dotychczas odnieśli jedną porażkę, gromadząc na swoim koncie 18 punktów. – Tu jest tyle spotkań do rozegrania, że nie ma co rozpamiętywać. Raczej staramy się skupić na następnym przeciwniku. Z dnia na dzień jest tak dużo grania, że trzeba umieć wyczyścić szybko pamięć i zostawić miejsce na taktykę na kolejnego przeciwnika – przyznał przyjmujący.

Na co stać polskich siatkarzy na Pucharze Świata w Japonii?

zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

źródło: opr. własne, Polsat Sport, TVP Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-10-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved