Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Aleksander Markin przyłapany na dopingu

Aleksander Markin przyłapany na dopingu

fot. FIVB

Wiadomo już, czemu od ponad miesiąca nie grał w rozgrywkach ligowych Aleksander Markin. Siatkarz moskiewskiego Dynama oraz reprezentacji Rosji został przyłapany na dopingu. Jak podaje rosyjska agencja R-Sport, siatkarz zażywał zakazany lek Meldonium, ten sam, do którego brania przyznała się niedawno tenisistka Maria Szarapowa.

Aleksander Markin ostatni mecz ligowy rozegrał 6 lutego. Od tego czasu słuch o nim zaginął, nie pojawiał się w składzie Dynama Moskwa, trudno go było dostrzec również na trybunach. Klub milczał w sprawie nieobecności zawodnika, nikomu nie udało się również z nim skontaktować. Mówiło się o chorobie, o problemach z sercem, prawda jednak okazała się całkiem inna.Jak podaje rosyjska agencja R-Sport, Aleksander Markin wpadł na dopingu – jego próbka dała wynik pozytywny. Siatkarz zażywał lek Meldonium wpisany w tym roku na listę substancji zakazanych WADA. Ten sam środek zażywali złapani niedawno łyżwiarze szybcy Paweł Kuliżnikow i Siemion Jelistratow, a także tenisistka Maria Szarapowa. Meldonium stosowane jest w leczeniu niedokrwistości. Bierze się je w tabletkach. Jest środkiem używanym m.in. w walce z dolegliwościami układu krążenia i napadami padaczkowymi. Poprawia też wydajność fizyczną i psychiczną. Ostatnie badania wykazały, że może poprawiać zdolność uczenia się i poprawia pamięć. Produkuje się go na Łotwie, rozpowszechniany jest głównie w krajach Europy Wschodniej.

Aleksander Markin to dwukrotny akademicki mistrz świata (2013 i 2015), brązowy medalista igrzysk europejskich w Baku. W zespole Dynama Moskwa gra od 2009 roku, zdobył dwukrotnie brązowy medal Superligi, był jednym z podstawowych zawodników reprezentacji Rosji w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich. Świetnie zapowiadająca się kariera 25-letniego zawodnika właśnie zawisła na włosku.

źródło: championat.com, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-03-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved