Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Aleksander Butko: Brakowało nam tylko tego trofeum

Aleksander Butko: Brakowało nam tylko tego trofeum

fot. Katarzyna Antczak

W niedzielę w Tauron Arenie odbyły się decydujące mecze Klubowych Mistrzostw Świata. W spotkaniu o brąz PGE Skra Bełchatów uległa swoim rywalom z Brazylii 0:3, natomiast finał padł łupem Zenitu Kazań, który również w trzech setach pokonał Cucine Lube Civitanova, a tym samym zdobył pierwszy w historii klubu złoty krążek tych rozgrywek. – Brakowało nam tylko tego jednego trofeum i w końcu przy piątym podejściu udało nam się wypełnić tę lukę – cieszył się ze zwycięstwa Aleksander Butko, najlepszy rozgrywający turnieju.

W finale pewnie pokonaliście swoich włoskich rywali, co twoim zdaniem było kluczem do tego zwycięstwa?Aleksander Butko:Moim zdaniem przede wszystkim była to gra zespołowa. Mecz przeciwko Cucine Lube był naszym piątym spotkaniem na tym turnieju, więc nie da się ukryć, że zarówno my, jak i nasi przeciwnicy odczuwaliśmy zmęczenie fizyczne. W takim przypadku najważniejsze jest, aby się skoncentrować i nie oddawać przeciwnikom punktów po błędach własnych. Dzisiaj to zadanie wyszło nam lepiej, ale nie będę ukrywać, że było naprawdę ciężko.

Nie dość, że nie przegraliście żadnego spotkania, to w całym turnieju nie straciliście ani jednego seta. To naprawdę imponujący rezultat, jak udało wam się to osiągnąć?

– To nie było takie proste, przede wszystkim jest to efekt ciężkiej pracy wykonywanej na każdym treningu. Po tym jak dwa razy z rzędu przegraliśmy w Brazylii finał, nie było dnia, abyśmy o tym nie myśleli i to nas mobilizowało. Czekaliśmy na ten turniej i na możliwość rewanżu. Przyjeżdżając do Polski, mieliśmy jasno postawiony cel, który udało nam się osiągnąć.

Złoto Klubowych Mistrzostw Świata było ostatnim trofeum, którego brakowało w waszym dorobku. Jak smakuje pierwszy stopień podium w tych rozgrywkach? Czy teraz już czujecie się całkowicie spełnieni?

– Oczywiście jesteśmy zadowoleni z tego zwycięstwa. Cieszymy się, że w końcu udało nam się wypełnić tę lukę. Zenit wielokrotnie zdobywał mistrzostwo Rosji, na swoim koncie mamy też kilka złotych medali w Pucharze Rosji, Superpucharze Rosji i Lidze Mistrzów. Brakowało nam tylko tego jednego trofeum i w końcu przy piątym podejściu udało nam się je zdobyć.

Co twoim zdaniem jest największym atutem waszej drużyny?

– Ciężko mi odpowiedzieć na to pytanie. Moim zdaniem tworzymy dobrze działający kolektyw i to stanowi o naszej sile. Każdy z nas ma udział we wszystkich sukcesach, które odnosimy. Jeden dobrze poda piłkę, drugi zaatakuje, trzeci zablokuje i właśnie dzięki temu wszystko funkcjonuje tak, jak powinno.

Klubowe Mistrzostwa Świata po raz pierwszy w historii odbyły się w Polsce. Co możesz powiedzieć o organizacji tego turnieju? Jak się tutaj czujecie?

– Przyznam szczerze, że organizacja tutaj była zdecydowanie lepsza niż w Brazylii. Odnosi się to zarówno do hoteli, jedzenia, atmosfery panującej w hali, jak i kibiców. Moim zdaniem wszystko stało na najwyższym poziomie i naprawdę nie ma co narzekać. Nie wiem, gdzie będzie przeprowadzona przyszłoroczna edycja, ale mam nadzieję, że również w Polsce. Do Brazylii jest dla nas zdecydowanie za daleko i do tego bardzo gorąco, a tutaj czujemy się naprawdę komfortowo.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-12-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved