Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Alekno żegna się z kadrą. Zastąpi go obcokrajowiec

Alekno żegna się z kadrą. Zastąpi go obcokrajowiec

fot. Klaudia Piwowarczyk

Zgodnie z informacjami portalu life.ru trener Władimir Alekno nie będzie prowadził już reprezentacji Rosji. Oficjalny komunikat zostanie ogłoszony w listopadzie, jednak już teraz wiadomo, że obecna umowa obowiązywała jedynie na cykl olimpijski.

Tego sezonu Sborna nie może uważać za udany. Rosjanie najpierw nie zakwalifikowali się do Final Six rozgrywanego w Polsce, a później  w docelowej imprezie w Rio zajęli dopiero czwarte miejsce. Po złotym medalu w Londynie oczekiwania kibiców były ogromne. Podopieczni Władimira Alekny ulegli w półfinale Brazylii, a następnie przegrali 2:3 walkę o brązowy medal.Umowa Władimira Alekny i prezesa rosyjskiej związku Stanisława Szewczenki, którzy pozostają w konflikcie, obowiązywała do 21 sierpnia 2016 roku i wobec braku sukcesu nie została przedłużona. Trener podziękował za współpracę i przyznał, że ze względów zdrowotnych chce się skupić jedynie na prowadzeniu Zenitu Kazań, dodając, że zespołowi potrzeba teraz kogoś ze świeżym spojrzeniem.

Rosyjski związek miał do Władimira Alekny wiele zastrzeżeń. Głównym z nich był brak Dmitrija Muserskiego, który odwrócił losy spotkania o złoto w Londynie na igrzyskach w Rio. To właśnie dzięki niemu Sborna odrodziła się i wygrała ten pamiętny finał. Ponadto trenerowi zarzuca się, że stawiał na Konstantina Bakuna, przez co Maksim Michajłow nie mógł dojść do optymalnej dyspozycji.

Znane są już nazwiska ewentualnych następców Alekny. Wśród kandydatów wymienia się Plamena Konstantinowa oraz Borisa Grebennikova. Co ciekawe ten pierwszy ma zobowiązania z kadrą Bułgarii do mistrzostw świata 2018, ale może nie stanowić to problemu, bowiem jego rodzima federacja chętnie widziałaby na tym stanowisku… Aleknę. Drugi, pochodzący z Kazachstanu Francuz pracuje z Uralem Ufa. Jest ojcem libero reprezentacji Francji Jeni Grebennikova.

Jedno jest pewne, decyzji nie trzeba podejmować w pośpiechu, ponieważ kolejny mecz Rosjanie rozegrają dopiero na wiosnę przyszłego roku.

źródło: inf. własna, life.ru

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-08-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved