Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Alekno ostro o Gibie: Nie jest odpowiednią osobą…

Alekno ostro o Gibie: Nie jest odpowiednią osobą…

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Giba został przed laty zawieszony za stosowanie marihuany, nie jest więc odpowiednią osobą, by rozmawiać o tym, kto nie powinien zdobyć medalu – powiedział Władimir Alekno. Rosyjski trener ostro zareagował na informacje Brazylijczyków dotyczące stosowania dopingu przez jego podopiecznych.

Słynny brazylijski siatkarz Giba poinformował ostatnio dziennikarzy telewizji Globo, że siedmiu zawodników reprezentacji Rosji mogło być na dopingu w czasie finałowego starcia na turnieju olimpijskim w Londynie w 2012 roku. Sborna wygrała to dramatyczne spotkanie 3:2, ale teraz, po latach Brazylijczycy będą chcieli rozpocząć procedurę odzyskania złotych medali. Najsłynniejszy zawodnik drużyny Canarinhos z 2012 roku na swym profilu na Instagramie napisał, że wybiera się do siedziby FIVB w Szwajcarii. Chce tam uzyskać informacje na temat badań antydopingowych przeprowadzanych podczas turnieju oraz możliwości odebrania Rosjanom złotych medali olimpijskich z 2012 roku i uznania Brazylijczyków za triumfatorów tamtego turnieju.Rewelacje brazylijskiej legendy szybko spotkały się z reakcją Rosjan. Na oskarżenia o stosowanie niedozwolonych środków ostro zareagowali m.in. trener złotych medalistów z Londynu – Władimir Alekno oraz kilku rosyjskich siatkarzy m.in. Aleksandr Wołkow i Aleksiej Wierbow.

– Pozwólcie mi najpierw przypomnieć, że Giba został przed laty zawieszony za stosowanie marihuany. Jest to fakt i warto go przypomnieć. Giba nie jest więc odpowiednią osobą, by rozmawiać o tym, kto nie powinien zdobyć medalu – stwierdził Alekno. – Trudno powiedzieć, dlaczego akurat teraz zaczęły się pojawiać takie oświadczenia. Jestem pewien, że żaden z naszych zawodników nie wziął niedozwolonych środków. To prowokacja! Wydaje się, że rozgrywają się tu jakieś sprawy polityczne. Dlaczego takie oświadczenie wydał brazylijski zawodnik? Gibę znam osobiście. Zawsze dobrze mówił o Rosji, a teraz walczy zaciekle, sugerując coś, co nie miało miejsca! Najwyraźniej nudzi się w domu, w Brazylii. Nie wiem, dlaczego to robi – uważa mistrz olimpijski, Aleksandr Wołkow. –  Giba, grałeś w Rosji! Wiesz, jak traktujemy doping. Kto by ryzykował dyskwalifikację? – pyta retorycznie Aleksiej Wierbow.

*Cały tekst na www.polsatsport.pl

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, inne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-01-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved