Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Alberto Giuliani trenerem Resovii

Alberto Giuliani trenerem Resovii

fot. Katarzyna Antczak

Emanuele Zanini nie poprowadzi Asseco Resovii Rzeszów w sezonie 2020/2021.  Włoch przyszedł do Rzeszowa w roli strażaka, ale cudu nie było. Szkoleniowiec nie odmienił znacząco obrazu i gry zespołu z Podkarpacia. Jego miejsce zajmie inny trener z Italii, Alberto Giuliani.

Trener Emanuele Zanini objął zespół w lutym, przejmując go od trenera Wojciecha Serafina, który w zastępstwie prowadził drużynę po Piotrze Gruszce. Pod wodzą włoskiego szkoleniowca zespół rozegrał pięć spotkań i miał dograć także dwa kolejne, ale rozgrywki zostały przerwane. Z zespołem rozstaje się też asystent Piotra Gruszki, a później Emanuela Zaniniego, Wojciech Serafin.55-letni Włoch Alberto Giuliani poprowadzi zespół Asseco Resovii Rzeszów w sezonie 2020/2021. Umowa z trenerem podpisana została na jeden sezon.

Alberto Giuliani to niezwykle utytułowany szkoleniowiec, który w swojej karierze prowadził m.in. zespoły Bre Banca Lannutti Cuneo, Cucine Lube Marche Macerata, LPR Piacenza czy Halbank Ankara. Na swoim koncie ma m.in. zwycięstwo w Pucharze CEV, mistrzostwo, puchar i superpuchar Włoch, a także superpuchar Turcji.

W ostatnich latach trener Giuliani z powodzeniem pracuje z reprezentacją Słowenii, z którą w 2019 roku zdobył wicemistrzostwo Europy, pokonując w półfinale tej imprezy reprezentację Polski.

Zobacz również:
Karuzela transferowa Plusligi

źródło: assecoresovia.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved