Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Alberto Giuliani: Później bardziej docenimy to srebro

Alberto Giuliani: Później bardziej docenimy to srebro

fot. Katarzyna Antczak

W finale mistrzostw Europy siatkarzy Słoweńcy zmierzyli się z Serbami. Mimo nie najlepszego początku i przegranej w pierwszym secie kolejne trzy partie zdominowali Serbowie i to oni zdobyli złoto mistrzostw Europy. – Skończyliśmy mistrzostwa Europy na 2. pozycji i myślę, że później bardziej docenimy to srebro. Zwyciężyliśmy w meczach z drużynami, które są od nas zdecydowanie wyżej w rankingu i będziemy się z tego cieszyć – przyznał w rozmowie ze Strefą Siatkówki trener reprezentacji Słowenii, Alberto Giuliani.

Spotkanie rozpoczęło się po myśli Słoweńców, którzy zwyciężyli w premierowej partii 25:19. Kolejne odsłony spotkania nie były już jednak tak dobre w ich wykonaniu. Serbowie przejęli inicjatywę, wygrali to spotkanie 3:1 i mogli się cieszyć ze złota mistrzostw Europy. – Początkowo prezentowaliśmy się bardzo dobrze w bloku. Myślę, że w późniejszych partiach Serbowie wykorzystali kilka rozwiązań taktycznych, które przynosiły im profity. Mówiąc szczerze to nie był nasz najlepszy dzień w ofensywie, a Serbia zagrała świetnie w bloku. Zawsze kiedy występują problemy w ataku, to później przenoszą się one na zagrywkę. Tak się stało też i tym razem i w konsekwencji przegraliśmy spotkanie – powiedział Alberto Giuliani.Szkoleniowiec reprezentacji Słowenii w trakcie trwania spotkania przeprowadził kilka roszad na pozycji atakującego. Żaden z trzech zawodników nie spełnił jednak jego oczekiwań. Według szkoleniowca to była główna szansa do nawiązania walki ze swoimi przeciwnikami. – Kluczem do powrotu w tym spotkaniu była ofensywa. Wypróbowałem trzech zawodników na pozycji atakującego i żaden z nich nie zaprezentował się dobrze. Chciałem to zrobić, żeby rozkład ataku był inny, żeby ułatwić zadanie innym. To wyrównałoby trochę mecz – wyjaśnił trener.

Alberto Giuliani został trenerem kadry Słowenii przed rozpoczęciem tegorocznego sezonu reprezentacyjnego. Jak ocenia ten sezon w wykonaniu swoich podopiecznych? – Wygraliśmy swój pierwszy turniej, zdobyliśmy 1. miejsce w Challenger Cup i w przyszłym roku wystąpimy w Lidze Narodów. Skończyliśmy mistrzostwa Europy na 2. pozycji i myślę, że później bardziej docenimy to srebro. Zwyciężyliśmy w meczach z drużynami, które są od nas zdecydowanie wyżej w rankingu i będziemy się z tego cieszyć – przyznał Strefie Siatkówki Giuliani.

Słoweńcy słabiej zaprezentowali się także w kwalifikacjach do igrzysk w Tokio. W turnieju rozgrywanym w Gdańsku ulegli gospodarzom oraz Francuzom, a pokonali tylko Tunezję. – Także tam zagraliśmy bardzo dobrą siatkówkę. Przegraliśmy z Francją 0:3, ale równie dobrze mogło się skończyć 3:0 dla nas. Zdołaliśmy wygrać takie seta przeciwko Polsce grającej u siebie, co także nie jest łatwe. Dlatego też uważam, że w tym turnieju pokazaliśmy dobrą grę i charakter zespołu – zakończył szkoleniowiec. W walce o bilet Tokio reprezentanci Słowenii w styczniowym turnieju kwalifikacyjnym rozgrywanym w Berlinie zmierzą się m.in. z Serbami, Francuzami, Niemcami i Bułgarami.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-09-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved