Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Alberto Giuliani: Polska jest jedną z najsilniejszych ekip na świecie

Alberto Giuliani: Polska jest jedną z najsilniejszych ekip na świecie

fot. Patryk Głowacki

Reprezentacja Polski pokonała w niedzielę Słowenię 3:1 i wygrała turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich rozgrywany w Gdańsku. Rywalom udało się postraszyć biało-czerwonych, ale po porażce w drugiej partii jakość ich gry nieco spadła. – Polska jest jedną z najsilniejszych ekip na świecie – mówił po meczu Alberto Giuliani, trener kadry Słowenii.

Już po pierwszym dniu turnieju w Gdańsku pozostawili po sobie pozytywne wrażenie. Potrafili „poruszyć” zagrywką Francuzów i gdyby nie indywidualne umiejętności w polu serwisowym Kevina Le Roux prawdopodobnie Trójkolorowi mogliby obawiać się o komplet punktów w tym spotkaniu. Inny scenariusz towarzyszył meczowi Polska-Słowenia. Goście nie mając nic do stracenia zagrali odważnie stawiając trudne warunki mistrzom świata. – Myślę, że Polska jest w tym momencie jedną z najsilniejszych ekip na świecie. Biało-czerwoni mają w swoim składzie duet prawdopodobnie najlepszych atakujących świata. Bardzo trudno było nam się im przeciwstawić. Myślę jednak, że w pierwszym i drugim secie zagraliśmy siatkówkę na swoim wysokim poziomie. Dorównywaliśmy gospodarzom, ale nie zdołaliśmy tego stanu utrzymać. Uważam, że w każdym turnieju Polska byłaby jednym z faworytów, dlatego nie wstydzę się tej porażki – przyznał po zakończeniu gdańskiego turnieju trener Słoweńców, Alberto Giuliani.Wielu obserwatorów twierdzi, że Polacy mają obecnie najmocniejszą obsadę środka siatki, tymczasem Słoweńcom udało się dotrzymać kroku biało-czerwonym. Atakujący gości wyjątkowo dobrze radzili sobie z kończeniem niewygodnych piłek. – Tutaj nie chodzi tylko o taktykę, nie tylko ona decyduje o radzeniu sobie z blokiem przeciwników. Pracowaliśmy wiele nie tylko nad taktyką, ale też nad radzeniem sobie z atakiem z mniej dokładnie wystawionych piłek. Wydaje mi się, że ta praca przyniosła pozytywne efekty – wyjaśnił Włoch. Pytany o podsumowanie postawy Słoweńców w Gdańsku i przygotowania do gry w mistrzostwach Europy odpowiedział: – Jeżeli chodzi o końcowy rezultat, nie mogę być zadowolony, nie udało nam się zapunktować w meczach z reprezentacjami Francji i Polski. Jestem natomiast usatysfakcjonowany stylem i warunkami jakie postawiliśmy tym drużynom. Nawet w meczu z Francuzami, choć ostatecznie przegraliśmy 0:3, to jednak w trzecim secie długo przeważaliśmy. W spotkaniu przeciwko gospodarzom przez dwa sety graliśmy tak, jak sobie to założyliśmy. Rozumiem to, bo po drugiej partii, kiedy stawka meczu zmalała do zera, trudno jest utrzymać ten sam poziom motywacji. Chcę jednak kontynuować przygotowania według naszego planu aż do mistrzostw Europy i to jest najważniejsze – zapewnił Giuliani.

Słoweńcy mieli świadomość tego, że awansować do igrzysk z turnieju w Gdańsku będzie bardzo trudno. – Oczywiście, problemem jest tak mała liczba zespołów z Europy, które mogą wywalczyć kwalifikację olimpijską. Nie jest to jednak nic co od nas zależy – zakończył trener wicemistrzów Europy z 2015 roku.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-08-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved