Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Akademicy z Częstochowy przygotowują się do sezonu

Akademicy z Częstochowy przygotowują się do sezonu

AZS Częstochowa w niepełnym składzie przygotowuje się do kolejnego sezonu w I lidze mężczyzn. Zespół jednak wciąż nie jest pewien udziału w rozgrywkach. – My tylko mamy nadzieję, że uda nam się wystartować w I lidze i z nowymi nadziejami będziemy podchodzić do nowego sezonu – powiedział Dawid Murek.

Po tym jak pod koniec lipca włodarze AZS-u Częstochowa zwołali konferencję prasową, na której opisali trudną sytuację klubu, mistrzowie poprzedniego sezonu wciąż walczą o możliwość startu w I lidze mężczyzn. Częstochowianie wstrzymali się z ogłaszaniem nowych zawodników, poinformowano natomiast, że proces licencyjny dla klubu został wydłużony do 31 sierpnia. Mimo braku kolejnych oficjalnych informacji zespół pod wodzą Sinana Tanika rozpoczął przygotowania do kolejnego sezonu.Z AZS-em oprócz ogłoszonych wcześniej przyjmujących Sławomira Stolca i Huberta Mańko, libero Dawida Murka oraz środkowego Aleksandara Nadeljkovicia trenują między innymi libero Piotr Macheta, rozgrywający Chono Penczew i Rafał Prokopczuk oraz atakujący Mateusz Piotrowski. Nowi zawodnicy, ze względu na niepewną sytuację klubu, wciąż nie podpisali umów z częstochowskim AZS-em. – Trenujemy jako zespół. Nie zajmujemy się tym, jakie są plotki dookoła zespołu. Zajmujemy się treningiem i dobrym przygotowaniem do grania. To jest naszym zadaniem. O reszcie nie myślimy, to jest sprawa zarządu, miasta. AZS zawsze był znanym klubem. Jestem zadowolony, że będę mógł prawdopodobnie reprezentować barwy AZS-u – powiedział Mateusz Piotrowski.

Akademicy już drugi tydzień przygotowują się do nowego sezonu na zapleczu PlusLigi. Z mistrzowskiego składu pozostało jedynie kilku zawodników. Do AZS-u powrócił Dawid Murek, który ostatni raz grał w biało-zielonych barwach w 2014 roku, jeszcze jako przyjmujący. W drużynie trenowanej przez Sinana Tanika będzie najbardziej doświadczonym zawodnikiem. – Z tego co wiemy, nowi zawodnicy będą przychodzić cały czas. Jest już dosyć duża grupa nowych twarzy. To też będzie nowość dla kibiców. My zajmujemy się pracą, nie chcemy sugerować się plotkami, bo to nie o to chodzi. Myślę, że władze klubu będą robić wszystko, żeby to jakoś ogarnąć i żeby to miało ręce i nogi w tym sezonie. My tylko mamy nadzieję, że uda nam się wystartować w I lidze i z nowymi nadziejami będziemy podchodzić do nowego sezonu – zaznaczył Dawid Murek.

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi mężczyzn

źródło: inf. własna, TV Orion

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-08-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved