Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka akademicka > Akademiccy mistrzowie Polski wyłonieni

Akademiccy mistrzowie Polski wyłonieni

Zakończyły się rozgrywane w Opolu Akademickie Mistrzostwa Polski w piłce siatkowej kobiet i mężczyzn. Trzydniowe zmagania, których gospodarzem była Politechnika Opolska, poprzedziło uroczyste otwarcie na opolskim Rynku połączone z przemarszem reprezentacji uczelnianych. Triumfowały ekipy warszawskiej Akademii Leona Koźmińskiego wśród pań i AGH Kraków wśród panów.

W turnieju kobiet tytuł obroniły zawodniczki Akademii Leona Koźmińskiego z Warszawy, które we wszystkich spotkaniach zeszły z parkietu z tarczą. W finałowym pojedynku warszawianki pokonały 3:0 PWSZ Krosno. Pojedynek o trzecie miejsce rozstrzygnęły między sobą dwie opolskie uczelnie. Uniwersytet pokonał Politechnikę 3:0 i zdobył brązowy medal.Wybrano także zespół gwiazd, w którym znalazły się: Anna Bączyńska (MVP), Joanna Pacak, Natalia Gajewska (wszystkie ALK), Klaudia Świstek, Magdalena Jurczyk (obie PWSZ Krosno), Patrycja Gądek (Uniwersytet Opolski), Dorota Dydak (Politechnika Opolska).

Wśród mężczyzn rywalizowała jedna uczelnia mniej, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza z Poznania nie dojechał na finały. Od początku wiadome było, że faworytem pod nieobecność PWSZ z Nysy będzie AGH Kraków, które swoją siłę opiera na pierwszoligowym zespole prowadzonym przez Andrzeja Kubackiego. Z roli faworyta AGH wywiązało się znakomicie, eliminując kolejnych rywali. W finale AGH Kraków pokonało 3:0 Uniwersytet Gdański. Trzecie miejsce zajął grupowy rywal krakowian Uniwersytet Szczeciński. Podopieczni Jerzego Taczały zwyciężyli 3:1 Politechnikę Poznańską, zdobywając brązowe krążki.

Do najlepszej „siódemki” zawodów wybrano: Arkadiusza Żakietę (MVP), Grzegorza Surmę, Kamila Maruszczyka (wszyscy AGH Kraków), Piotra Karkuta, Sławomira Zemlika (obaj Uniwersytet Gdański), Damiana Markiewicza (Uniwersytet Szczeciński) i Michała Sadowskiego (Politechnika Poznańska). Turniej finałowy rozegrano na pięciu boiskach w czterech halach sportowych. W sumie rozegrano 77 spotkań przez trzy dni.

źródło: eurosport.onet.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka akademicka

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-05-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved