Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Agnieszka Rabka: Mogłyśmy spokojnie mieć trzy punkty

Agnieszka Rabka: Mogłyśmy spokojnie mieć trzy punkty

fot. Michał Szymański

Wisła Warszawa jest „czerwoną latarnią” obecnego sezonu Ligi Siatkówki Kobiet. W sobotę siatkarki ze stolicy mogły poprawić swoją sytuację, będąc blisko zwycięstwa z Energą MKS-em Kalisz. Ostatecznie beniaminek zdołał ze spotkania wyciągnąć tylko i aż historyczne „oczko” w najwyższej klasie rozgrywkowej. – Spokojnie mogłyśmy mieć trzy punkty. Zbyt duża ilość naszych błędów doprowadziła do tie-breaka i przegrania meczu – powiedziała Agnieszka Rabka.

Dotychczasowo Wisła w małej liczbie spotkań miała okazję wywalczyć pierwsze punkty w sezonie. Zmiana przyszła w miniony weekend, kiedy to warszawianki zmierzyły się z kaliskim zespołem. Ostatecznie MKS wygrał spotkanie, ale zrobił to po tie-breaku, w drugim secie broniąc także piłek setowych.Szczególnie z powodu drugiej partii negatywnie o spotkaniu wypowiedziała się trener Wisły, Agnieszka Rabka. – Nie jestem do końca zadowolona, gdyż spokojnie mogłyśmy mieć trzy punkty. Zbyt duża ilość naszych błędów doprowadziła do tie-breaka i przegrania meczu. Żal jest bardzo duży, bo w drugim secie mecz był na styku, a my miałyśmy kilka piłek na skończenie seta. Wydaje mi się, iż wtedy sytuacja byłaby troszeczkę lepsza i pokusiłybyśmy się o trzy „oczka” – stwierdziła była siatkarka.

Mimo porażki warszawianki szanują zdobyty punkt, gdyż dzięki niemu dorobek drużyny nie zostaje pusty. – Nie mamy już zera w tabeli. Miejmy nadzieję, że nasza praca będzie szła w dobrym kierunku i będziemy poprawiać błędy. Dołączyły do nas dwie zawodniczki, co zmieniło oblicze zespołu. Liczymy, że w najbliższej przyszłości zdobędziemy kolejne punkty – powiedziała Rabka.

Zawodniczki Wisły nie mają za długiego czasu na odpoczynek. W tym tygodniu rozegrają one dwa bardzo ważne dla siebie spotkania z E.Leclerc Radomką Radom i PTPS-em Piła. Dobre wyniki w tych meczach mogą znacząco poprawić sytuację klubu. – Trzy mecze w sześć dni to bardzo duży problem. Dziewczyny zagrały pięć setów. Teraz tylko kilka dni odpoczynku. Nie możemy zrobić pełnego cyklu treningowego. W środę mecz, w piątek kolejne spotkanie, a są to dla nas bardzo ważne mecze. Radomka i PTPS są bowiem w naszym zasięgu. Mam nadzieję, że dzięki nowym zawodniczkom będzie większa możliwość rotacji i wytrzymamy ten maraton – powiedziała trenerka.

źródło: facebook.com/ Wisła Warszawa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-12-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved