Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Agnieszka Michlic: W Ankarze był prawdziwy kocioł

Agnieszka Michlic: W Ankarze był prawdziwy kocioł

fot. Patryk Głowacki

Reprezentacja Polski zakończyła swój udział w mistrzostwach Europy na czwartym miejscu. Podczas finałowego pojedynku w Ankarze był jednak polski akcent – Agnieszka Michlic, która była głównym sędzią tego meczu. – Nie spodziewałam się, że mogę gwizdać finał. Cieszyłam się z tego, że w ogóle przyjechałam na mistrzostwa Europy i od razu wiedziałam, że zostaję do ostatniego dnia turnieju. O sędziowaniu finału mogłam jednak tylko marzyć – przyznała Agnieszka Michlic.

Była pani sędzią głównym finału mistrzostw Europy siatkarek. To wielkie wyróżnienie?Agnieszka Michlic: – Bardzo duże. To mój pierwszy turniej seniorski mistrzostw Europy. Wcześniej byłam na trzech juniorskich. Tym bardziej nie spodziewałam się, że mogę gwizdać finał. Cieszyłam się z tego, że w ogóle przyjechałam na mistrzostwa Europy i od razu wiedziałam, że zostaję do ostatniego dnia turnieju. O sędziowaniu finału mogłam jednak tylko marzyć.

Pewnie była duża rozterka, czy kibicować polskim siatkarkom w półfinale. Gdyby bowiem to one wystąpiły w finale, to na spełnienie marzeń musiałaby pani jeszcze poczekać.

– Zawsze stawiam polską reprezentację na pierwszym miejscu, więc bardzo bym się cieszyła, gdyby to one były w finale, a nie ja.

Mecz Serbia – Turcja stał na bardzo wysokim poziomie. To było trudne spotkanie do prowadzenia?

– Tak. Przede wszystkim ze względu na atmosferę, panującą w hali. Był straszny huk i hałas. Poza tym drużyny grały na zbliżonym poziomie. Rozegrały pięć setów i to samo mówi za siebie, jaki to był mecz.

Głowa nie boli po takim spotkaniu?

– Trzeba przyznać, że w Ankarze był prawdziwy kocioł. Pewnie upłynie jeszcze trochę czasu, zanim tak naprawdę usłyszę ciszę.

Czuła pani dużą odpowiedzialność?

– Oczywiście, że tak. To był w końcu mecz o mistrzostwo Europy.

Cała rozmowa Tomasza Kalemby dostępna w Onet Sport.

źródło: sport.onet.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2019-09-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved