Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Agnieszka Kąkolewska zagra w lidze włoskiej

Agnieszka Kąkolewska zagra w lidze włoskiej

fot. Michał Szymański

Agnieszka Kąkolewska zamieniła Ligę Siatkówki Kobiet na włoską Serie A. Od nowego sezonu środkowa reprezentacji Polski będzie występowała w Pomi Casalmaggiore. To pierwszy zagraniczny klub w karierze 23-letniej zawodniczki.

O możliwych przenosinach Agnieszki Kąkolewskiej do Włoch mówiło się już w lutym tego roku. Wówczas środkowa Budowlanych Łódź kuszona była transferem przez Lju Jo Modena. Odrzuciła jednak tę propozycję i dokończyła rozgrywki ligowe w barwach łódzkiego klubu. Ostatecznie od nowego sezonu zobaczymy ją na parkietach Serie A w barwach Pomi Casalmaggiore. Będzie tam występowała u boku m.in. Danicy Radenković, do niedawna zawodniczki Polskiego Cukru Muszynianki Enea Muszyna. Nowy klub reprezentantki Polski to mistrz Włoch z 2015 roku, a także triumfator Ligi Mistrzyń z 2016 roku. W minionym sezonie zaś zakończył rozgrywki Serie A na dziewiątej pozycji.Jestem bardzo dumna z tego, że będę mogła grać we Włoszech, a zwłaszcza w takim klubie jak Pomi Casalmaggiore – powiedziała podczas oficjalnej środowej prezentacji o swoim nowym zespole Agnieszka Kąkolewska. – Możliwość  gry o mistrzostwo Włoch jest jednym z najtrudniejszych siatkarskich wyzwań na świecie. Postaram się od razu pokazać z jak najlepszej strony i udowodnić, co mogę zrobić dla dobra mojego nowego zespołu – dodała zawodniczka.

Urodzona w 1994 roku w Poznaniu siatkarka karierę rozpoczynała w miejscowym Energetyku. Następnie reprezentowała barwy SMS-u PZPS Sosnowiec oraz Impelu Wrocław, z którym zdobyła pierwsze sukcesy – srebrny i brązowy medal mistrzostw Polski. W ekipie Budowlanych Łódź spędziła natomiast ostatni sezon, sięgając z tym klubem po brąz Ligi Siatkówki Kobiet, Puchar i Superpuchar Polski.

źródło: inf. własna, volleyballcasalmaggiore.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-06-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved