Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Agnieszka Kąkolewska: Uważam, że dobrze spisałyśmy się w tych mistrzostwach

Agnieszka Kąkolewska: Uważam, że dobrze spisałyśmy się w tych mistrzostwach

fot. Michał Szymański

Reprezentacja Polski siatkarek, mimo że apetyty miała spore, nie wywalczyła medalu mistrzostw Europy. Polki po bardzo dobrej pierwszej i drugiej części turnieju, w fazie finałowej musiały uznać wyższość rywalek – w półfinale i meczu o brąz. – Pierwszy mecz przeciwko Włoszkom był zupełnie inny. Uważam, że obie drużyny zanotowały progres w grze w porównaniu z początkiem turnieju – stwierdziła po ostatnim występie kapitan reprezentacji naszego kraju, Agnieszka Kąkolewska.

Dla polskiej drużyny awans do najlepszej czwórki mistrzostw Europy, po dziesięciu latach bez większych sukcesów tej kadry, był bardzo udanym wynikiem. Jak wiadomo jednak, apetyt rośnie w miarę jedzenia, a biało-czerwone do Ankary jechały z ambitnym planem wywalczenia medalu. Niestety, turniej finałowy nie wyszedł polskim siatkarkom tak, jak tego oczekiwały i ostatecznie muszą zadowolić się czwartą pozycją. W meczu o brąz podopieczne Jacka Nawrockiego dość łatwo uległy Włoszkom, które w meczu grupowym pokonały 3:2. – Pierwszy mecz przeciwko Włoszkom był zupełnie inny. Uważam, że obie drużyny zanotowały progres w grze w porównaniu z początkiem turnieju. Ogólnie, uważam, że spisałyśmy się dobrze w tych całych mistrzostwach. Dobrze rozpoczęłyśmy fazę grupową i wygrałyśmy trudne mecze przeciwko Włoszkom i Niemkom, ale przegrałyśmy te najważniejsze w Ankarze. Ciężko jest powiedzieć więcej po takim meczu, jak ten ostatni – powiedziała zawiedziona kapitan polskiej drużyny, Agnieszka Kąkolewska.Włoszki nie pozwoliły sobie na drugą porażkę z odmłodzoną reprezentacją Polski, a do wygranej w starciu o podium zespół poprowadziła Paola Egonu, zdobywczyni 23 punktów. – Po przegranej z Serbią, teraz jesteśmy zadowolone z wyniku. Naszym celem była jednak gra w finale. Zdobyłyśmy brązowe medale, co nie jest najgorszym wynikiem, po tym jak poprawiałyśmy naszą grę dzień po dniu. Dla naszego młodego zespołu może być to początek czegoś większego w przyszłości – podsumowała występ włoskiego zespołu Cristina Chirichella.

źródło: CEV, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-09-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved