Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Agnieszka Kąkolewska: Stawka jest ogromna

Agnieszka Kąkolewska: Stawka jest ogromna

fot. Michał Szymański

– Myślę, że same mistrzostwa Europy zbudowały w nas coś większego, chociaż we mnie cały czas jest jeszcze niedosyt po tym 4. miejscu. Jednak teraz mamy szansę, żeby ten niedosyt gdzieś zniknął, ponieważ myślę, że stawka jest większa niż na mistrzostwach Europy – przyznała kapitan reprezentacji Polski, Agnieszka Kąkolewska. W pierwszym meczu turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk w Tokio podopieczne Jacka Nawrockiego zmierzą się z Bułgarkami.

Jak przebiegła podróż do Apeldoorn i jak się czujecie na tej hali?Agnieszka Kąkolewska:Na szczęście miałyśmy tylko jeden lot, nie było żadnych opóźnień. Rano wyleciałyśmy, po południu byłyśmy, koło 17:00. O 19:00 miałyśmy krótki trening, żeby się rozruszać. W poniedziałek już normalnie mogłyśmy trenować i wykorzystać jedyny trening na hali meczowej.

Jeden trening to trochę mało. Znacie jednak ten obiekt z poprzednich turniejów, m.in. z ubiegłorocznej Ligi Narodów.

– Większość zawodniczek kojarzy halę, pamiętamy ją. Cóż możemy zrobić? Dostałyśmy taki przydział i tego nie zmienimy. Będziemy musiały sobie radzić w takich warunkach.

Czujecie się mocne? W porównaniu np. do ubiegłorocznych mistrzostw Europy.

Podbudowałyśmy pewność siebie tymi sparingami, które pokazały, że byłyśmy dwukrotnie silniejsze od naszych rywalek grupowych. To pozytywnie nastraja przed tym turniejem. Myślę, że same mistrzostwa Europy zbudowały w nas coś większego, chociaż we mnie cały czas jest jeszcze niedosyt po tym czwartym miejscu. Jednak teraz mamy szansę, żeby ten niedosyt gdzieś zniknął, ponieważ myślę, że stawka jest większa niż na mistrzostwach Europy.

Macie jednak przed sobą ciężkie zadanie, tylko jeden zespół wywalczy bilet o Tokio. Holenderki i Turczynki są wymieniane jako główne faworytki do awansu. Jak oceniacie swoje szanse?

– Jest to zupełnie inny turniej niż ten, który był w Polsce. Można powiedzieć, że Serbia przyjechała tam jako stuprocentowy faworyt. Jednak potrafiłyśmy gdzieś im pomieszać szyki. Ostatecznie się nie udało, ale każda z nas wie jaka jest stawka i chcemy na razie skupić się na tych meczach grupowych, wyjść z niej i walczyć dalej.

We wtorek czeka was mecz z Bułgarią. Co będzie kluczem do wygrania tego starcia?

– Szykujemy się na to spotkanie już długo. Na razie skupiamy całą uwagę na tym starciu, pracujemy nad taktyką na mecz z Bułgarkami. Myślę więc, że jesteśmy na niego gotowe i zdajemy sobie sprawę z tego, że stawka jest ogromna.

Bułgarki też sroce spod ogona nie wypadły, w turnieju interkontynentalnym były o krok od wyeliminowania Amerykanek.

– Znamy ich mocne strony, a także liderkę, którą jest Wasilewa. Ta siatkarka gra też w lidze włoskiej, więc część z nas miała szansę się z nią zmierzyć w tym sezonie. Jesteśmy przygotowane taktyczne do tego meczu i musimy to zrealizować na boisku.

* z Apeldoorn Arkadiusz Dudziak

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved