Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Agnieszka Kąkolewska: Starcia z takimi rywalami budzą ogromne emocje

Agnieszka Kąkolewska: Starcia z takimi rywalami budzą ogromne emocje

fot. FIVB

Przed polskimi siatkarkami najtrudniejszy turniej w tegorocznej Lidze Narodów. W chińskim Jiangmen zagrają z zajmującymi czwarte miejsce gospodyniami, trzecimi w tabeli Amerykankami i liderkami klasyfikacji Turczynkami. Wszystkie te ekipy wystąpią w najsilniejszych składach. Polki też są w czołówce rozgrywek, zajmują piątą pozycję. – O tych meczach myślałyśmy od początku cyklu, Starcia z takimi rywalami budzą ogromne emocje – powiedziała Agnieszka Kąkolewska, kapitan reprezentacji Polski.

Myślę, że mecze z takimi zespołami jak Turcja, Chiny i Stany Zjednoczone zbudzają ogromne emocje. Od samego początku nastawiałyśmy się na te spotkania, a tutaj czujemy atmosferę wielkiego turnieju – mówi przed turniejem w Jiangmen kapitan reprezentacji Polski, Agnieszka Kąkolewska.Pierwszy mecz Polki zagrają z Chinkami, które wystąpią w najsilniejszym składzie. – Dokładnie tak. Chiny to zespół, który ma jedną liderkę, a my ją dokładnie analizujemy. Będziemy się starały ją zatrzymać, ale będzie to bardzo trudne zadanie. Dlatego trzeba też zwrócić uwagę na inne zawodniczki, może je będzie łatwiej powstrzymać. Myślę, że Zhu Ting zrobi swoją robotę – twierdzi Kąkolewska.

Gdyby nie grały te najlepsze zawodniczki, byłoby zdecydowanie łatwiej – przyznaje z uśmiechem trener reprezentacji Polski, Jacek Nawrocki. Ja się jednak cieszę, że znaleźliśmy się na tym turnieju w gronie zespołów, które przyjechały pełnymi składami. To jest dla nas szkła i nauka, to jest walka z naprawdę najlepszymi zespołami na świecie – dodaje szkoleniowiec.

Polski zespół zagra w tym turnieju tylko z jedną rozgrywającą, Julią Nowicką.To co przeżywa ta dziewczyna jest pewnie czymś niesamowitym. Liczę jednak, że jest to na tyle mocny charakter, że da sobie radę. Jest to przede wszystkim dla niej duża szansa, te dwa czy trzy mecze tutaj mogą być równoznaczne z dwoma lub trzema latami treningu – uważa Jacek Nawrocki.

Rozmawiał Adrian Brzozowski – więcej w serwisie polsatsport.pl

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-06-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved