Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Agnieszka Kąkolewska powołana przez Jacka Nawrockiego

Agnieszka Kąkolewska powołana przez Jacka Nawrockiego

fot. FIVB

Jacek Nawrocki, selekcjoner żeńskiej kadry, zdecydował, że Agnieszka Kąkolewska uzupełni skład reprezentacji Polski na World Grand Prix 2016. – Nie chcę, żeby te najbardziej doświadczone zawodniczki kończyły, ale na pewno w World Grand Prix i Lidze Europejskiej będziemy próbowali stworzyć nowy zespół – mówi Jacek Nawrocki.

W tym sezonie biało-czerwone zagrają dwa turnieje interkontynentalne przed własną publicznością. Najpierw w Zielonej Górze (3-5 czerwca), a następnie we Włocławku (10-12 czerwca). Z kolei Final Four II dywizji WGP odbędzie się w bułgarskim Płowdiw (18 i 19 czerwca). – W ostatnich latach niezbyt często nasza kadra miała okazję zagrać aż tyle spotkań przy własnych trybunach. To z jednej strony atut, a z drugiej lekka presja. To będzie jednak znakomite doświadczenie dla zawodniczek, szczególnie młodych – mówi Jacek Nawrocki, trener kadry narodowej.Tegoroczny sezon będzie dla nas długi. Zaczynamy już 8 maja w Szczyrku, sposobiąc się do wspomnianych World Grand Prix i Ligi Europejskiej. Terminy tych turniejów niemal się pokrywają, więc będziemy potrzebowali sporych sił i płynnego i harmonijnego przepływu pomiędzy kadrami, a kończymy we wrześniu kwalifikacjami do mistrzostw Europy 2017 – wyjaśnia selekcjoner kadry.

Nie ukrywam, że obecnie brakuje w kadrze indywidualności. Obecnie przygotowujemy pewien system grania i do niego będziemy dobierać zawodniczki – mówi trener reprezentacji Polski. – Nie chcę jednak, żeby te najbardziej doświadczone zawodniczki kończyły, ale na pewno w World Grand Prix i Lidze Europejskiej będziemy próbowali stworzyć nowy zespół. 

W czołowych klubach w naszej lidze polskie zawodniczki nie odgrywają kluczowych ról. Police zgromadziły u siebie dwie rozgrywające i praktycznie zabrały możliwość stawiania na Polkę w innych klubach. To pokazują kadry zespołów. Będziemy starali się znaleźć wśród młodszych zawodniczek te, które chcą pracować i mają spore możliwości – twierdzi Jacek Nawrocki. We wrześniu reprezentacja Polski weźmie udział w kwalifikacjach do mistrzostw Europy. – Musimy je wygrać, bo nie możemy wypaść z tej czołówki europejskiej. Marzy mi się awans do pierwszej dywizji World Grand Prix, ale będzie to bardzo trudne zadanie. Jest kilka dobrych zespołów – Dominikana, która spadła z pierwszej dywizji, Bułgaria, która będzie organizatorem finału, czy chociażby Portoryko. 

źródło: inf. własna, pzps.pl, TV Toya

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-04-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved