Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Agnieszka Kąkolewska: Potrzebna jest koncentracja nawet na takich przeciwników

Agnieszka Kąkolewska: Potrzebna jest koncentracja nawet na takich przeciwników

fot. cev.eu

Polki na czempionacie Europy póki co mierzą się ze słabszymi przeciwnikami. Pewnie pokonały Słowenię, a sobotniego wieczora rozprawiły się bardzo szybko z Portugalią. Na siatce widać było różnicę wzrostu na polską korzyść. A środkowa i kapitan kadry Agnieszka Kąkolewska w pomeczowych rozmowach miała sporo powodów do radości.

Bardzo się cieszę. Trochę też z tego, że dostarczyłyśmy kibicom nieco mniej emocji niż ze Słowenią. Takie zespoły, które są niższe i nie mają przewagi na siatce jak Portugalia muszą ryzykować zagrywką i tak też było przeciwko nam. Potrzebna jest koncentracja nawet na takich przeciwników, ale gdy ona jest to tak jak w tym meczu gra się spokojniej – wyjaśniła Kąkolewska. – Cieszy nas wygrana 3:0 i to, że nie straciłyśmy dużo siły. Zdajemy sobie sprawę, że nie grałyśmy z najmocniejszymi przeciwnikami, ale bardzo cieszy nas dobre wejście w turniej i to, że z Portugalią kontrolowałyśmy przebieg meczu – dodała.Wielu kibiców zadaje sobie patrząc na mecze z Portugalią czy Słowenią pytanie o sens obecności takich zespołów na turnieju tak wysokiej rangi. – Nie lubię się wypowiadać na takie tematy, bo to nie zależy od nas. My po prostu gramy z kim powinnyśmy grać. Kilka sezonów temu można by było powiedzieć, że to my byłyśmy takim zespołem zbyt słabym, żeby grać na mistrzostwach. Powinniśmy dać każdemu szansę na jakiś rozwój. Chociaż to prawda, że te zawodniczki nie grają w najlepszych ligach świata i Portugalia raczej jednak znana jest z innych dyscyplin – przyznała środkowa.

Już w poniedziałek wieczorem na drodze biało-czerwonych staną Ukrainki, które z Belgią nie zaprezentowały się dobrze. Jednak już w następnym spotkaniu z Włochami pokazały nieco lepszą grę. – Na weryfikację jeszcze przyjdzie czas, a ja po spotkaniu z Portugalią jestem bardzo zła na zagrywkę. Zwłaszcza w tym elemencie myślę, że może być jeszcze lepiej. Ukrainki to przeciwnik z wyższej półki. Każdy mecz poprzez towarzyszące mu emocje sprawia, że jest większy wydatek energetyczny niż przy treningu. Po meczu ze Słowenią zasnęłam gdzieś dopiero koło trzeciej – przyznała środkowa Scandicci.

Pozytywem z pewnością jest dobra frekwencja kibiców w Atlas Arenie. Z dnia na dzień na polskich meczach pojawia się ich coraz więcej. – Kibiców jest naprawdę dużo, za co jesteśmy im ogromnie wdzięczne bo jak widać ogromnie nam pomagają. Jest fantastyczna atmosfera – zakończyła Kąkolewska.

 

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-08-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved