Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Agnieszka Kąkolewska: Planuję kolejny sezon w Italii

Agnieszka Kąkolewska: Planuję kolejny sezon w Italii

fot. legavolleyfemminile.it

– Po wielu miesiącach pobytu za granicą stęskniłam się za rodziną oraz przyjaciółmi. Nie mogłam się już doczekać powrotu – wyznaje Agnieszka Kąkolewska reprezentacyjna środkowa. – Mogę już śmiało powiedzieć, że planuję kolejny sezon w Italii. Na razie jeszcze nie mogę ujawnić, gdzie będę występowała, ale niebawem wszystko już będzie wiadomo – dodaje.

Od kilku sezonów Agnieszka Kąkolewska robiła przymiarki do gry w zagranicznym klubie – rzecz jasna – we Włoszech, bo to najlepsza europejska liga. Otrzymywała ciekawe propozycje, ale jednak za każdym razem coś stawało na przeszkodzie albo po prostu nie była przygotowana do rozstania z rodziną oraz przyjaciółmi. W końcu, w ubiegły roku, targana wieloma wątpliwościami, zdecydował się na przenosiny do słonecznej Italii. Po roku wróciła uśmiechnięta, otwarta i pewniejsza siebie. – Mam za sobą udaną sportową oraz życiową przygodę – to telegraficzny skrót historii z minionego sezonu kapitan reprezentacji siatkarek, Agnieszki Kąkolewskiej.Patrząc z perspektywy, dwa czy trzy lata temu nie byłam przygotowana do wyjazdu i stąd też spychałam tę decyzję na później – śmieje się sympatyczna podstawowa środkowa biało-czerwonych. – Proszę mi wierzyć, to było niesłychane przeżycie, bo przecież po raz pierwszy znalazłam się w takiej sytuacji. Do tej pory wyjeżdżałam z zespołem, wszystko było przygotowane od początku do końca, a po meczu był błyskawiczny powrót do domu. Niewiele wiedziałam o miejscach, w których krótko, bo krótko się przebywało. Wcale nie będę ukrywała, że początek był trudny, nowe miejsce, otoczenie, towarzystwo oraz zupełnie inna kultura. Największym zaskoczeniem był kontakt z miejscowymi obyczajami.

Italię zupełnie inaczej się odbiera, gdy się przebywa tam turystycznie, a zupełnie inaczej gdy żyje się na co dzień. Życie płynie zdecydowanie wolniej, bez wielu stresów, które towarzyszą nam w kraju. Nie ma tej naszej codziennej nerwowości i nawet gdy coś nie wyszło to, słyszałam: nie przejmuj się tym, na pewno wszystko ułoży się po twojej myśli. Gdy się na co dzień spotyka tyle serdeczności, uprzejmości to nabiera się pewności siebie i chcesz się odwzajemnić tym samym. Włochy to dobre miejsce nie tylko rozwoju sportowego, ale przede wszystkim do życia – przyznaje siatkarka.

Kakolewska, przenosząc się do włoskiego zespołu Epiu Pomi Casalmaggiore chciała dokonać kolejnego skoku jakościowego, bo przecież Serie A1 jest najlepsza w Europie. – Oczywiście, byłam osobą nieznaną i musiałam sobie zdobyć zaufanie nie tylko trenera, koleżanek, ale również kibiców. Myślę, że, może zabrzmi trochę nieskromnie, ale chyba wypadłam nieźle i mogę już śmiało powiedzieć, że planuję kolejny sezon w Italii. Na razie jeszcze nie mogę ujawnić, gdzie będę występowała, ale niebawem wszystko już będzie wiadomo – dodaje.

źródło: sportdziennik.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-05-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved