Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Agnieszka Kąkolewska: Możemy grać jeszcze lepiej

Agnieszka Kąkolewska: Możemy grać jeszcze lepiej

fot. volleymasters.ch

 Siedem punktów wywalczyły polskie siatkarki w pierwszym turnieju Siatkarskiej Ligi Narodów, który spędziły w Opolu. Gra przed własnymi kibicami pomogła im w dwóch wygranych. Niewiele brakowało, by podopieczne Jacka Nawrockiego zdobyły komplet punktów, ale w starciu przeciwko Włoszkom zabrakło im niewiele, by wygrać tie-breaka. – Może za bardzo chciałyśmy pokazać naszej publiczności, że gramy coraz lepiej, a wyszło wręcz odwrotnie – przyznała Agnieszka Kąkolewska.

W końcu było widać, że gra sprawia wam dużą radość. Do tego była to skuteczna gra.Agnieszka Kąkolewska: Na pewno tego turnieju nie zaczęłyśmy tak, jak chciałyśmy. Nie było tu naszej postawy z Montreux. Może za bardzo chciałyśmy pokazać naszej publiczności, że gramy coraz lepiej, a wyszło wręcz odwrotnie. Tym razem emocje już puściły i wyglądało to lepiej, ale wiem, że możemy grac jeszcze lepiej.

Bardzo dobrze wyglądała pani współpraca z Joanną Wołosz.

Myślę, że trudno było się zgrać, bo przed tym turniejem razem trenowałyśmy tylko raz. Teraz z każdym meczem powinno być lepiej.

Teraz trochę odpoczynku i wyjazd do Holandii. Tam mecze z Bułgarią, Brazylią i gospodyniami. Która z tych drużyn będzie najtrudniejszym rywalem?

W teorii Brazylia, a wszystko okaże się podczas turnieju, bo w Lidze Narodów nie ma słabych zespołów. Do każdego trzeba podejść z taką samą motywacją.


Udało się zagrać kapitalne spotkanie. Widać było chemię na boisku.

Joanna Wołosz: Myślę, że tak. Zagrałyśmy konsekwentnie, z dużą cierpliwością. To się liczy. Fajnie, że udało nam się zakończyć ten turniej zwycięstwem, jeszcze przed własną publicznością.

Nareszcie mieliśmy sytuację, że nie tylko Malwina Smarzek była pewniakiem, ale kilka dziewczyn grało na bardzo dobrym poziomie.

Wszystkie zagrałyśmy bardzo dobrze. Cały zespół zagrał super. O to chodzi. Będziemy starać się odciążyć Malwinę, bo myślę, że może czuć się zmęczona po tym turnieju.

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-05-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved