Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Agnieszka Kąkolewska: Mamy motywację i potencjał

Agnieszka Kąkolewska: Mamy motywację i potencjał

– Dla naszego młodego zespołu to świetny poligon doświadczalny, będziemy miały okazję wiele się nauczyć. Jestem przekonana, że każda z nas zrobi spore postępy, ale byłoby fajnie, gdybyśmy też wygrywały. Mogę zapewnić, że będziemy mocno zaangażowane i nie pękamy przed rywalkami – mówi przed pierwszymi meczami siatkarskiej Ligi Narodów kapitan biało-czerwonych, Agnieszka Kąkolewska.

W reprezentacji Polski siatkarek w tym sezonie zabrakło Joanny Wołosz, która do tej pory pełniła funkcję kapitana zespołu. Nowym kapitanem została Agnieszka Kąkolewska. Nawet w najśmielszych marzeniach nie przypuszczałam, że zostanę kapitanem zespołu. W kadrze znajduje się kilka zawodniczek nieco starszych, bardziej doświadczonych. A tymczasem trener postanowił, że będę reprezentowała zespół na zewnątrz i wyprowadzała go do prezentacji. Dla mnie to miłe wyróżnienie, ale również jestem mocno zmotywowana zarówno na parkiecie, jak i poza nim. Mam nadzieję, że sprostam wszystkim zadaniom – mówi środkowa reprezentacji Polski na łamach katowickiego Sportu.Kadrowiczki na pierwsze zgrupowanie przyjechały po wyczerpującej i intensywnej końcówce sezonu ligowego. – Miałyśmy długi sezon ligowy, grałyśmy w fazie grupowej Ligi Mistrzyń, do tego doszedł Puchar Polski, czyli w sumie sporo meczów. 2 maja zakończyliśmy ligę, dzień później mieliśmy podsumowanie sezonu w klubie, a już następnego dnia pojawiłam się na zgrupowaniu w Szczyrku. Nie miałam czasu dla siebie, podobnie jak koleżanki, ale nie ma co dramatyzować, bo taki mamy zawód. Zresztą nasze rywalki są w podobnej sytuacji – mówi Kąkolewska.

Polki już w tym tygodniu rozpoczną rozgrywki Ligi Narodów turniejem w amerykańskim Lincoln. W pierwszym meczu zmierzą się z reprezentacją USA. – To spore wyzwanie, bo będziemy miały okazję zmierzyć się z drużynami z czołówki światowej. Dla naszego młodego zespołu to świetny poligon doświadczalny, będziemy miały okazję wiele się nauczyć. Jestem przekonana, że każda z nas zrobi spore postępy, ale byłoby fajnie, gdybyśmy też wygrywały. Mogę zapewnić, że będziemy mocno zaangażowane i nie pękamy przed rywalkami. Każde zwycięstwo będzie miłą niespodzianką dla nas oraz pewnie dla kibiców. Mamy motywację i potencjał – zapewnia kapitan biało-czerwonych.

źródło: sportdziennik.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet, Siatkarska Liga Narodów

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-05-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved