Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Agnieszka Kąkolewska: Każdy medal ma dwie strony

Agnieszka Kąkolewska: Każdy medal ma dwie strony

– Każda impreza będzie ważna. W każdej mamy jakiś cel. W kwalifikacjach olimpijskich cel rozumie się sam przez siebie. Liczę, że sprawimy niespodziankę na mistrzostwach Europy. Każdy po cichu marzy o medalu – powiedziała w rozmowie z Polsatem Sport kapitan reprezentacji Polski siatkarek Agnieszka Kąkolewska.

Przygotowania do tego sezonu reprezentacyjnego były bardzo krótkie. Przed wami turniej w Montreaux, który chyba miło wspominasz?Agnieszka Kąkolewska: To jest turniej, w którym każdy lubi brać udział. Będzie dla nas szansą do treningów i testowania różnych zagrań i ustawień.

Macie najważniejszą imprezę w tym roku czy każda będzie ważna?

Myślę, że każda będzie ważna. W każdej mamy jakiś cel. Na początku mamy Montreux, które będzie przygotowaniem do pozostałych imprez. W Lidze Narodów musimy się utrzymać, bo ciągle jesteśmy w gronie drużyn, które nie mają pewnego miejsca. W kwalifikacjach olimpijskich cel rozumie się sam przez siebie. Liczę, że sprawimy niespodziankę na mistrzostwach Europy. Każdy po cichu marzy o medalu tej imprezy.

Rozbudziłyście apetyty kibiców grając siatkówkę dobrą dla oka w poprzednim sezonie.

Każdy medal ma dwie strony. Z jednej strony zbudowałyśmy pewność siebie i fajny zespół, a z drugiej pokazałyśmy kibicom, że potrafimy grać dobrą siatkówkę i rozbudziłyśmy apetyty. Nie byłyśmy wcześniej w roli faworyta, a teraz ktoś może już na nas postawić. Musimy się skupić na naszej grze i nie patrzeć na głosy spoza boiska.

Rozmawiał: Adrian Brzozowski, Polsat Sport

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-05-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved