Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Agnieszka Kąkolewska: Jesteśmy dobrze przygotowane

Agnieszka Kąkolewska: Jesteśmy dobrze przygotowane

fot. CEV

Reprezentacja Polski siatkarek po pierwszym turnieju kwalifikacyjnym do mistrzostw Europy rozegranym w węgierskim Erd jest już w Szczyrku i przygotowuje się do drugiej części kwalifikacji. Tym razem zmagania odbędą się w Polsce, w Bielsku-Białej. Biało-czerwone są bardzo blisko awansu, ale muszą postawić jeszcze kropkę nad i.  – Uważam, że jesteśmy bardzo dobrze przygotowane do turnieju i musimy zagrać konsekwentnie, narzucić przeciwniczkom nasz styl gry – mówi środkowa naszej reprezentacji, Agnieszka Kąkolewska.

W Erd podopieczne trenera Jacka Nawrockiego w pokonanym polu zostawiły kolejno Finki, Estonki i Węgierki. Jedynie gospodynie turnieju były w stanie urwać biało-czerwonym seta. – Najważniejsze są trzy wygrane – przyznała po zakończeniu turnieju Agnieszka Kąkolewska. A co było największą siłą reprezentacji Polski podczas turnieju na Węgrzech? –  Uważam, że zespołowość, to że w trudnych momentach mogłyśmy na siebie liczyć, każda z nas dołożyła swoją cegiełkę, ponieważ trener wprowadzał wiele zmian, które dawały pozytywny impuls – analizowała środkowa Impelu Wrocław i reprezentacji.Wyniki na pewno mogą zadowalać i zawodniczki, i kibiców. Jednak nie zawsze idą one w parze z tym, że gra zespołu wygląda idealnie. Agnieszka Kąkolewska przyznała, że potencjał polskiej drużyny jest jeszcze większy, niż to było widać w Erd. – Tak jak wcześniej powiedziałam, najważniejszy jest efekt końcowy. Starając się jednak ocenić poziom naszej gry, uważam, że stać nas na jeszcze więcej i pokażemy to w Bielsku-Białej – zapewniła środkowa biało-czerwonych. Najtrudniejszy podczas rywalizacji na wyjeździe był mecz z Węgierkami, który Polki rozpoczęły od wygrania seta. – Mecz z gospodyniami rządzi się swoimi prawami. Gdy cała hala kibicuje drużynie przeciwnej, niesiona przed doping kibiców jest ona pewna siebie. My z kolei w pierwszej części spotkania popełniłyśmy zbyt wiele błędów własnych, może zbyt nerwowo podeszłyśmy do tego meczu – przyznała Agnieszka Kąkolewska.

W drugiej części kwalifikacji do mistrzostw Europy Polki zagrają ponownie z Estonią, Finlandią oraz Węgrami. Trzy zwycięstwa odniesione w Erd stawiają nasz zespół jednak w bardzo dobrej sytuacji. Przypomnijmy, że bezpośrednio do turnieju finałowego, który w przyszłym roku odbędzie się w Azerbejdżanie i Gruzji, awansuje zwycięzca grupy, natomiast ekipa, która zajmie drugie miejsce, zagra w trzeciej rundzie kwalifikacji. Teraz podopieczne Jacka Nawrockiego zagrają u siebie, w Bielsku-Białej. – Uważam, że jesteśmy bardzo dobrze przygotowane do turnieju i musimy zagrać konsekwentnie, narzucić przeciwniczkom nasz styl gry. Teraz to kibice będą dopingować naszą drużynę, więc wierzę, że wszystko zakończy się po naszej myśli – zakończyła Agnieszka Kąkolewska.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-09-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved