Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Agnieszka Kąkolewska: Dla nas to pierwszy tego typu turniej

Agnieszka Kąkolewska: Dla nas to pierwszy tego typu turniej

fot. Michał Szymański

Polki w sobotnim półfinale nie były w stanie sprostać Turczynkom i o brąz zagrają w niedzielę z Włoszkami. – Turczynki zagrały naprawdę na najwyższym światowym poziomie i trudno je było powstrzymać – przyznała po meczu Agnieszka Kąkolewska. Warto podkreślić fakt, że Polki dopiero zbierają doświadczenie w meczach z najlepszymi, o wysoką stawkę. Wcześniej grały o zdecydowanie niższe cele, co pokazuje jaki progres zrobiły w ostatnich latach. – Dla nas jest to pierwszy tego typu turniej, o taką stawkę i myślę, że to także zrobiło swoje – podkreśliła kapitan biało-czerwonych.

Polki w sobotę musiały stawić czoła nie tylko tureckim siatkarkom, ale także licznie zgromadzonej, żywiołowej publiczności. – Jeżeli chodzi o publiczność, to nasza polska pokazała, że jest równie fantastyczna. Byłyśmy przygotowane na taką atmosferę – przyznała Agnieszka Kąkolewska. Wielokrotnie w stronę Polek kierowana była porcja gwizdów. – Myślę, że byłyśmy tak skupione, że odłączałyśmy się od tego. Oczywiście, jak schodziłam z boiska to to się słyszy, ale na boisku jest takie skupienie i taka motywacja, że to działa zupełnie inaczej. Na Turczynki oczywiście mogło to zadziałać, jako dodatkowy bodziec – dodała środkowa.W dwóch pierwszych partiach podopieczne Jacka Nawrockiego nie miały praktycznie nic do powiedzenia. Biało-czerwone wróciły do gry w secie trzecim, a w czwartym miały nawet szansę na doprowadzenie do tie-breaka. – Turczynki zaczęły ten mecz naprawdę agresywnie. Ja powiedziałam w pewnym momencie, że musimy to przeczekać, że one nie są w stanie zagrać całego meczu na takim poziomie. Tak się stało, my w trzecim secie przycisnęłyśmy, a one zaczęły popełniać błędy. My dałyśmy z siebie 100%, na taki zespół jak Turcja to nie wystarczyło – oceniła Agnieszka Kąkolewska.

W niedzielę o brąz Polki zagrają z Włoszkami. Czy będą w stanie podnieść się po porażce z Turcją? – Po przegranej z Belgią pokazałyśmy, że potrafimy to zrobić. Teraz sytuacja jest podobna, w niedzielę znów Włoszki i niech wynik też będzie taki sam. Łatwo nie będzie, Italia nie odpuści, ale my też będziemy walczyły – przypomniała kapitan polskiego zespołu. Włoszki swój półfinał z Serbią skończyły nieco wcześniej. – Na pewno mają nieco więcej czasu na regenerację, ale to nie ma znaczenia. Stawka meczu jest już tak ogromna, że wszyscy zapominają o zmęczeniu i dają z siebie wszystko – zakończyła Kąkolewska.

źródło: inf. własna, TVP Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-09-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved