Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Agnieszka Kąkolewska: Czuję się przygotowana do wyjazdu

Agnieszka Kąkolewska: Czuję się przygotowana do wyjazdu

fot. FIVB

Agnieszka Kąkolewska kilka dni temu została zaprezentowana jako nowa zawodniczka Pomi Casalmaggiore. Dla środkowej reprezentacji Polski to pierwszy zagraniczny kontrakt. – Już w poprzednim sezonie pojawiały się różne oferty z zagranicy, ale ostatecznie zostałam w Polsce. W tym za cel postawiłam sobie, żeby zrealizować transfer zagraniczny. Czuję się w stuprocentowo przygotowana do wyjazdu i mam nadzieję, że wykorzystam ten czas najlepiej jak potrafię – mówiła w rozmowie z Przeglądem Sportowym.

Czy rozmawiała pani już z trenerem Davide Malavasim o roli w drużynie?Agnieszka Kąkolewska: – Jeszcze nie mieliśmy okazji poznać się osobiście, więc do takich rozmów dopiero dojdzie przed samym sezonem, kiedy spotkamy się twarzą w twarz. Do tej pory komunikowaliśmy się ze sobą na Whatsappie, ale szczegółów jeszcze nie omawialiśmy. 

To był najlepszy moment na wyjazd za granicę?

– Już w poprzednim sezonie pojawiały się różne oferty z zagranicy, ale ostatecznie zostałam w Polsce. W tym za cel postawiłam sobie, żeby zrealizować transfer zagraniczny. Czuję się w stuprocentowo przygotowana do wyjazdu i mam nadzieję, że wykorzystam ten czas najlepiej jak potrafię. Ostatnie miesiące, kiedy grałam w pełni w klubie w rozgrywkach ligowych, a do tego w Lidze Mistrzyń, dużo mi dały. Podobnie jak rywalizacja z najlepszymi zespołami w Lidze Narodów dodały mi pewności siebie, więc to są doświadczenia, które zaprocentują w nowym klubie. 

Ma pani świadomość tego, że w zagranicznym klubie jako obcokrajowiec będzie musiała pani jeszcze więcej udowadniać na treningach?

– Na pewno moja rola w Pomi będzie inna niż w Polsce, gdzie moje nazwisko jest bardziej znane. Będę pracować na treningach tak, żeby zasłużyć na miejsce w szóstce. Rywalizacja na treningach tylko rozwija, a ja wiem, że ten transfer to dobry krok dla mnie.

– Joanna Wołosz w Imoco Volley Conegliano, pani w Pomi Casalmaggiore, brakuje jeszcze finalizacji transferu Malwiny Smarzek do Serie A, by trzy kluczowe kadrowiczki pod kątem przyszłego sezonu utworzyły polską kolonię w lidze włoskiej.

– Cieszę się, że tyle polskich zawodniczek gra we Włoszech i dobrze, jeśli będziemy miały okazję spotykać się na meczach. Dla kadry to również krok do przodu. 

Już ustaliła pani, kiedy dołączy do nowej ekipy?

– Przede mną teraz drugi etap przygotowań z reprezentacją Polski i turniej Volley Masters w Montreux, więc dopiero we wrześniu po zakończeniu wszystkich zmagań kadrowych przyjadę do Włoch. 

 

Cały wywiad Edyty Kowalczyk w Przeglądzie Sportowym

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-06-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved