Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Agnieszka Kąkolewska: Cały czas czekamy na decyzję ligi

Agnieszka Kąkolewska: Cały czas czekamy na decyzję ligi

Wciąż w zawieszeniu pozostają siatkarze i siatkarki występujący w lidze włoskiej. – W sumie sezon jeszcze jest nieskończony, bo cały czas czekamy na decyzję ligi, czy będzie kontynuowana, czy nie i tak samo na decyzję CEV-u co z Ligą Mistrzyń, bo awansowałyśmy do kolejnej rundy – przyznała Agnieszka Kąkolewska, środkowa występująca w Savino Del Bene Scandicci.

W związku z pandemią koronawirusa wiele lig zakończyło granie w tym sezonie. Liga włoska wciąż czeka na ostateczne decyzje. Savino Del Bene Scandicci, którego barw bronią dwie Polki, przed zawieszeniem rozgrywek zdążyło rozegrać 20 meczów, wygrywając 13 i obecnie jest na 4. miejscu w tabeli. Włoski zespół awansował również do fazy play-off Ligi Mistrzyń. – Kolejny ciężki sezon, bo w tym roku i liga włoska i Liga Mistrzyń, Puchar Włoch. W sumie sezon jeszcze jest nieskończony, bo cały czas czekamy na decyzję ligi, czy będzie kontynuowana, czy nie i tak samo na decyzję CEV-u co z Ligą Mistrzyń, bo awansowałyśmy do kolejnej rundy – przyznała Agnieszka Kąkolewska, środkowa Savino Del Bene Scandicci.Sportowcy mogą trenować jedynie w domach. Podobnie jak inni mieszkańcy Włoch stosują się do wytycznych dotyczących pozostania w mieszkaniach. – W tej chwili każdy zdaje sobie sprawę z powagi sytuacji. Na ulicach nie widać tych ludzi, którzy wcześniej gdzieś chcieli wyjść na kolację, teraz wszyscy zdają sobie sprawę, jakie jest zagrożenie i siedzą najzwyczajniej w domach – opowiedziała siatkarka. – Był taki popłoch, że nie było ani mąki, ani makaronu, papieru toaletowego też było mało. Makaron i mąka zniknęły w pierwszej kolejności – dodała.

Spotkanie klubów Serie A przełożono na 6 kwietnia i dopiero po tej dacie – Śledzę na bieżąco jak to wszystko wygląda. Myślę, że Polska zareagowała naprawdę szybko na to wszystko, co się dzieje. Miejmy nadzieję, że koronawirus jak najszybciej odejdzie – zakończyła Agnieszka Kąkolewska.

źródło: opr. własne, polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved