Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Agnieszka Kąkolewska: Nasze apetyty są bardzo duże

Agnieszka Kąkolewska: Nasze apetyty są bardzo duże

fot. FIVB

W turnieju Ligi Narodów w Bydgoszczy polskie siatkarki odniosły komplet zwycięstw, a już we wtorek rozpoczną zmagania w Wałbrzychu, gdzie ich rywalkami będą Rosjanki, Japonki oraz reprezentantki Dominikany. – Po trzech wygranych w Bydgoszczy nasze apetyty są bardzo duże, jednak zdajemy sobie sprawę, że przeciwko nam zagrają naprawdę dobre zespoły. Dominikana, Japonia i Rosja, to drużyny których nie trzeba przedstawiać – zapowiedziała kapitan polskiej kadry, Agnieszka Kąkolewska.Turniej w Bydgoszczy podopieczne Jacka Nawrockiego zakończyły z kompletem zwycięstw, pokonując Niemki, Belgijki oraz reprezentację Argentyny. – Po trzech wygranych w Bydgoszczy nasze apetyty są bardzo duże, jednak zdajemy sobie sprawę, że przeciwko nam zagrają naprawdę dobre zespoły. Dominikana, Japonia i Rosja, to drużyny których nie trzeba przedstawiać – oceniła najbliższe rywalki Agnieszka Kąkolewska. – Myślę, że musimy skupić się przede wszystkim na własnej grze, a wtedy wynik przyjdzie sam. Każdy mecz będzie ciężki i nie będzie tu starć na złapanie oddechu – podkreśliła środkowa polskiej kadry.

W Wałbrzychu kibice będą mogli oglądać silne zespoły, oprócz Polek zagrają tu bowiem Japonki, Dominikanki oraz Rosjanki. – Wałbrzych ze swoimi tradycjami siatkarskimi zasługuje na takie imprezy, a w na tym turnieju zawitały do niego naprawdę dobre drużyny – mówił Jacek Nawrocki, który zwrócił uwagę na różnorodność rywalek. – Każda z ekip ma inną charakterystykę. Japonia mają wiele różnych zawodniczek i dużą wymienność na pozycjach. Dodatkowo w obronie gra najlepiej na świecie. Podobny styl prezentowała Tajlandia i z tą drużyną przegraliśmy 2:3, a tu będzie jeszcze trudniej. Rosja przywiozła skład bardzo ofensywny, silny fizycznie, z kolei Dominikana ma podobny styl gry jak Kuba czy Peru, ale w jej składzie są zawodniczki grające w ligach europejskich i na pewno będzie cechować ją lepsza dyscyplina taktyczna. Poza tym będzie to ostatni mecz i duże znaczenie będzie mieć nastawienie mentalne – przyznał szkoleniowiec polskiej kadry.

Rosjanki aktualnie znajdują się na ósmym miejscu w klasyfikacji Ligi Narodów, wyprzedzając właśnie Polki. – Naszym celem maksimum jest awans do Final Six. Poza tym chcemy zdobywać doświadczenie i poprawiać naszą grę. Chcemy się rozwijać i wygrywać najwięcej jak się da. Podczas poprzednich tygodni często zmienialiśmy zawodniczki, ponieważ cały czas poszukujemy stabilnego składu, który będzie w stanie wzmacniać naszą grę i wpływać na wynik – przyznał Wadim Pankow, trener reprezentacji Rosji. Szkoleniowiec szczerze mówił, jak ważne jest to, że jego zespołu nie czekają już dalekie podróże. – Po tych czterech tygodniach gier najbardziej cieszymy się, że skończyło się nasze podróżowanie. Jesteśmy zadowoleni, że nie musimy już latać do Korei czy Chin. W Polsce zapowiada się bardzo ciekawy turniej, podczas którego chcemy pokazać piękną siatkówkę – dodał. Wszystkie zespoły są już za półmetkiem rozgrywek. – To już kolejny tydzień rozgrywek i wiem, że część moich koleżanek, która gra od początku, odczuwa już zmęczenie. Dlatego dobrze, że mogą tu choć trochę odpocząć. Turniej jest mocno obsadzony. Myślę, że my i Polska jesteśmy bardzo silnymi ekipami. Dominikana także prezentuje dobry poziom. Japonię cechuje zupełnie inny styl gry i przez to ciężko jest z nią grać. Na pewno nas i kibiców czeka interesujący turniej – mówiła Jekaterina Liubuszkina, kapitan Sbornej.

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved