Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Agnieszka Banasiak: Chcę wykorzystać każdą okazję do grania

Agnieszka Banasiak: Chcę wykorzystać każdą okazję do grania

fot. Wisła Warszawa

Nie pozostaje mi więc nic innego, jak ciężko pracować na treningach i starać się wykorzystać każdą okazję do grania w meczu – powiedziała środkowa Agnieszka Banasiak, która zadebiutowała w meczu Pucharu Polski przeciwko BAS Białystok.
– Emocje przed tym spotkaniem były, jednak umiarkowane. Sama się stresowałam, ale otuchy dodawały mi oczywiście koleżanki jak i cały sztab – opowiada Banasiak, która o obecność na parkiecie musi walczyć z bardziej doświadczonymi trzema zawodniczkami. – Faktycznie, przy takiej liczbie środkowych będzie trudno o miejsce w pierwszym składzie, ale od początku gotowałam się na rywalizację. Nie pozostaje mi więc nic innego, jak ciężko pracować na treningach i starać się wykorzystać każdą okazję do grania w meczu – dodała zawodniczka.Wisła w środę pokazała, że jest co najmniej o klasę lepsza od przeciwniczek. Wygrała z BAS Białystok w nieco ponad godzinę. – Ja jednak do rywalek podchodziłam z dystansem. W poprzednim sezonie grałam w Mazovii i wtedy to był dla mnie przeciwnik z górnej części tabeli. Wiedziałam, że zespołom z wyższych lig czasem trudno gra z drużynami z niższych klasa. Nigdy nie wiadomo, czego się po nich spodziewać. O występach w rozgrywkach pucharowych, jako zawodniczka, nie mam jeszcze zdania. Wcześniej grałam tylko jeden mecz, gdy występowałam w Sparcie Warszawa. Muszę jednak przyznać, że od zawsze fascynowało mnie to, że w Pucharze Polski mogą spotkać się drużyny z LSK z pierwszoligowymi i czasem wynik może zaskoczyć – stwierdziła młoda zawodniczka.

W niedzielę 28 października o godzinie 15 Wisła wraca do zmagań ligowych. We Włocławku przeciwnikiem będzie beniaminek WTS KDBS Bank. – Ten zespół znam z rozgrywek II ligi, grałyśmy razem finał o wejście do I ligi. Chociaż w tym sezonie skład się zmienił, więc trudno mi coś powiedzieć o tej drużynie. A czy rywalki mogą nas zaskoczyć? Oczywiście. Dotychczasowe występy tego zespołu w pierwszoligowych rozgrywkach zdążyły nas zaskoczyć. Jesteśmy teraz gotowe na wszystko, chociaż będziemy robiły, co w naszej mocy, żeby w tym spotkaniu nie było niespodzianek –zakończyła 22-letnia środkowa.

źródło: wisla-warszawa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet, Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-10-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved