Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > AGH Kraków zaczyna odkrywać karty

AGH Kraków zaczyna odkrywać karty

Pierwsze wieści transferowe napływają z obozu AGH Kraków. W drużynie prowadzonej przez Andrzeja Kubackiego dojdzie do sporych zmian. Na razie wiadomo, że do ekipy z Małopolski dołączyli Adam Smolarczyk oraz Jakub Zmarz, ale to dopiero początek zmian, które w międzysezonowej przerwie dotkną czwartą ekipę I ligi z minionych rozgrywek.

Od kilku lat AGH Kraków jest jednym z klubów I ligi, który dostarcza zawodników do PlusLigi. Wcześniej takim tropem podążyli między innymi Patryk Akala i Dominik Depowski, a w międzysezonowej przerwie na podobny ruch zdecydowali się trzej inni gracze krakowskiej drużyny. Bartłomiej Mordyl wybrał ofertę Trefla Gdańsk, Marcin Kania przeniósł się do Aluronu Virtu Warty Zawiercie, zaś Jan Fornal ma obrać będziński kierunek. – Nas to bardzo cieszy. Widać, że w I lidze jesteśmy tym zespołem, który pod ręką Andrzeja Kubackiego przygotował zawodników do gry w PlusLidze. Jesteśmy dobrym poligonem szkoleniowym – podkreślił Arkadiusz Jesionek, który nie ukrywa, że nadal celem będzie łączenie sportu w Krakowie z obowiązkami uczelnianymi. – Dalej idziemy w tym kierunku. Chcemy, aby ci chłopcy nie tylko grali w siatkówkę, ale też kształcili się na AGH. Nie zamierzamy na razie zmieniać naszej filozofii budowania zespołu – dodał członek zarządu AGH.Obecnie wiadomo, że w ekipie z Małopolski nadal występowali będą: Mateusz Błasiak (przyjmujący) oraz Bartłomiej Gajdek (atakujący). Wciąż trwają negocjacje z niektórymi zawodnikami. Na pewno w AGH oprócz wspomnianej wyżej trójki, która trafiła do PlusLigi, nie zobaczymy także Arkadiusza Żakiety (atakujący) oraz Kamila Dembca (libero). Obaj ci zawodnicy obrali częstochowski kierunek. Z kolei do Stali Nysa trafił Sebastian Matula (rozgrywający), który wraz z klubem z Opolszczyzny ma powalczyć o awans do PlusLigi.

Skoro są odejścia, to muszą być także nowe twarze w krakowskiej drużynie. Na powrót do AGH zdecydował się Adam Smolarczyk, czyli przyjmujący, który ostatnio bronił barw Norwida Częstochowa. Z kolei na środku zagra Jakub Zmarz, który w poprzednim sezonie reprezentował TSV Sanok, ale kłopoty finansowe sprawiły, że podkarpacka ekipa wycofała się z rozgrywek I ligi. W najbliższych dniach mają być znane kolejne zmiany w szeregach AGH.

Zobacz również
Karuzela transferowa I ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-06-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved