Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > AGH Kraków trenuje w Kędzierzynie-Koźlu

AGH Kraków trenuje w Kędzierzynie-Koźlu

fot. Tomasz Kozubek

Pierwszoligowcy z Krakowa wznowili już treningi po wakacyjnej przerwie. Akademicy odbędą swoje pierwsze zgrupowanie na obiektach mistrzów Polski, ponieważ ich nominalna hala jest w tym okresie zajęta. Następnie z Kędzierzyna-Koźla udadzą się do Wałbrzycha.

Poprzedni sezon na zapleczu PlusLigi krakowianie zakończyli historycznym sukcesem, jakim było dotarcie do ćwierćfinałów fazy play-off. W przerwie wakacyjnej doszło do niemałej rotacji w składzie. Zespół opuściło aż 9 graczy: Dominik Depowski, Mariusz Wacek, Konrad Buczek, Bartosz Drewniak, Michał Przybylski, Bartosz Odwarzny, Michał Dzierwa, Patryk Akala i Karol Rawiak. Największą stratą dla zespołu jest odejście do Asseco Resovii Rzeszów Dominika Depowskiego, który odpowiadał za defensywę ekipy z grodu Kraka. Na ich miejsce udało się pozyskać jednak nowych zawodników. Niektórzy z nich grali już w barwach AGH w poprzednich latach, jak chociażby Grzegorz Surma, Karol Dudziński, Kamil Maruszczyk czy Szymon Ściślak. Oprócz nich sprowadzono również Jakuba Nowosielskiego (Energa Ostrołęka), Bartłomieja Gajdka (SG VCA Amstetten – Austria), Jakuba Bika (AZS Częstochowa) oraz Tomasza Błądzińskiego (AKS Resovia).

Krakowianie rozpoczęli przygotowania do sezonu w Kędzierzynie-Koźlu na obiektach ZAKSY. – Powody są dwa. Główny taki, że w Krakowie odbywają się Światowe Dni Młodzieży, a nasze obiekty są jeszcze zajęte przez wolontariuszy oraz pielgrzymów i na chwilę obecną nie mamy możliwości treningu – powiedział Andrzej Kubacki, szkoleniowiec AGH, tłumacząc jednocześnie wybór miasta. – Warunki są tutaj bardzo dobre do treningu. Chłopcy będą mieli okazję potrenować na obiektach ZAKSY i zobaczyć, na czym polega profesjonalizm, bo ten nie zależy od wysokości kontraktu, tylko od podejścia do pracy, treningu czy przygotowania hali. Głupi przykład – dzisiaj pokazałem chłopakom, jak równo zawieszone są siatki, a boiska [trzy – przyp. red] przygotowano specjalnie pod nas. Wygląda to inaczej niż w Krakowie. Takich podstaw cały czas musimy się uczyć, a w Kędzierzynie-Koźlu będą mieli okazję się z tym spotkać. Mamy bardzo dobrą bazę hotelowo-treningową, także niczego nam nie brakuje.Gracze AGH będą jednak trenowali sami, ponieważ mistrzowie Polski swoje przygotowania rozpoczynają tydzień później. – ZAKSA wznawia treningi od 8 sierpnia, ale myślimy o tym, żeby w drugiej części okresu przygotowawczego wspólnie coś zorganizować – dodaje Kubacki. Udało się to już w poprzednim sezonie. Wtedy kędzierzynianie przyjechali do Krakowa, aby odbyć pokazowy trening z AGH w jednej ze szkół.

Następnie z Opolszczyzny AGH przeniesie się do Wałbrzycha na dalszą część przygotowań. – Ten zespół jest złożony z młodych ludzi. Dla niektórych jest to pierwszy taki kontakt z profesjonalnym treningiem i siatkówką, więc będziemy pracować nad motoryką, ale równocześnie ruszamy z treningami technicznymi. Zajęcia z piłkami będą zarówno rano przed siłownią, jak i popołudniu – wyjaśnia szkoleniowiec.

Krakowianie przed sezonem rozegrają kilka sparingów i wezmą udział w przynajmniej dwóch turniejach, w Nysie i Kielcach. – Mamy zaplanowane już trzy weekendy, jeśli chodzi o sparingi. Najpierw gramy z Zawierciem, w kolejnym tygodniu jedziemy do Nysy na turniej i na tydzień przed rozpoczęciem ligi zagramy w kolejnym turnieju, tym razem w Kielcach. Chciałbym w tym roku rozegrać parę treningów więcej, ponieważ mam kilku nowych chłopaków, których chciałbym przetestować, także na pewno zagramy coś w pierwszy weekend września i może pod koniec sierpnia jeszcze jakiś sparing z AZS-em Częstochowa, z którym jesteśmy po wstępnych ustaleniach. Rywale są ciekawi, grania będzie sporo i każdy będzie miał okazję jakoś się pokazać – zdradza trener AGH.

Inaugurację rozgrywek I ligi zaplanowano na 1 października.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2016-08-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved