Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > AGH Kraków kończy sezon na 7. miejscu

AGH Kraków kończy sezon na 7. miejscu

Krakowianie chcieli odwołać dwumecz, ale rywale się na to nie zgodzili. Ostatecznie oba spotkania rozegrano we Wrześni, dzień po dniu. W sobotę siatkarze AGH przegrali 2:3 (choć prowadzili 2:0 w setach), a w niedzielę zwyciężyli 3:0.

Po pierwszym starciu goście mogli czuć niedosyt. W dwóch pierwszych partiach nadspodziewanie łatwo poradzili sobie z gospodarzami. W trzecim secie zmarnowali szansę na zwycięstwo. Mieli trzy punkty przewagi (14:17), lecz rywale odwrócili losy rywalizacji, szybko wyrównując (18:18), a później lepiej rozgrywając końcówkę (od stanu 22:21 nie stracili już punktu). Krispol pewnie wygrał czwartego seta i zwycięzcę wyłonił dopiero tie-break. W nim prowadzenie się zmieniało, a goście znów nie wykorzystali szansy. Było 8:7, 8:10, 11:10. Goście obronili dwa meczbole (od 14:12), ale ostatecznie ulegli. W AGH wyróżniali się Arkadiusz Żakieta (23 pkt) i Kamil Maruszczyk (22), który w sezonie był głównie rezerwowym.

Drugi mecz krakowianie wygrali bardzo pewnie. W pierwszym secie od stanu 5:6 zdobyli 4 punkty z rzędu, a później kontrolowali przebieg wydarzeń. W drugiej partii kluczowy fragment był podobny – od 5:5 do 5:9. Przyjezdni stanęli więc przed dużą szansą na triumf w dwumeczu, musieli wygrać 3:0 lub 3:1. Udało się. W trzeciej części było 5:3, ale po chwili 8:11. Krakowianie nie dali się już dogonić. Dla zwycięzców najwięcej punktów, 14, zdobył Kamil Maruszczyk.

I mecz: Krispol Września – AGH Kraków 3:2
(22:25, 20:25, 25:21, 25:21, 16:14)

Krispol: Szczytkow, Pachocki, Iglewski, Dobosz, Schmidt, Szczygielski, Matuszak (libero) oraz Jasiński, Matula, Zapłacki i Karpiewski
AGH: Nowosielski, Żakieta, Kania, Maruszczyk, Dudziński, Surma, Wroniecki (libero) oraz Fornal, Błądziński, Adamski i Gajdek

II mecz: Krispol Września – AGH 0:3
(17:25, 18:25, 16:25)

Krispol: Matula, Iglewski, Dobosz, Schmidt, Zapłacki, Brzostowicz, Matuszak (libero) oraz Jasiński, Szczygielski i Szczytkow
AGH: Adamski, Gajdek, Kania, Dudziński, Maruszczyk, Surma, Wroniecki (libero) oraz Fornal i Nowosielski