Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Agent Kevina Tillie i Gordona Perrina wydał oświadczenie

Agent Kevina Tillie i Gordona Perrina wydał oświadczenie

fot. Katarzyna Antczak

Nadal nie widać rozwiązania sytuacji, w której znalazły się dwa kluby PlusLigi i dwóch zagranicznych siatkarzy. W środę rano oświadczenie dotyczące Kevina Tillie wydał klub, z którym podpisał on kontrakt, a teraz głos w sprawie dotyczącej Francuza, a także reprezentanta Kanady – Johna Gordona Perrina, zabrał agent zawodników, Georges Matijasević.

Przypomnijmy, że chodzi o sprawę dwóch siatkarzy, którzy pomimo ważnych kontraktów z klubami PlusLigi postanowili przenieść się do ligi chińskiej. John Gordon Perrin jeszcze w kwietniu związał się umową z Asseco Resovią Rzeszów, natomiast Kevin Tillie podpisał nowy kontrakt z Jastrzębskim Węglem. Obaj zawodnicy chcą teraz grać w Chinach. O sytuacji dotyczącej tych zawodników wypowiedział się prezes zarówno rzeszowskiego klubu, jak i drużyny z Jastrzębia-Zdroju. Sprawę zdecydował się skomentować również agent reprezentujący obu przyjmujących, Georges Matijasević.Poniżej zamieszczamy przetłumaczone oświadczenie Georgesa Matijasevicia:

Jastrzębski Węgiel wydał oświadczenie w sprawie Kevina Tillie

Sytuacje dotyczące Kevina Tillie i Gordona Perrina nie są takie same. Gordon Perrin podpisał z Asseco Resovią jedynie kontrakt wstępny i poinformował klub o swojej woli gry w Chinach. Częstym zjawiskiem jest to, że kluby decydują się na zmianę zawodników, nawet jeśli kontrakt został podpisany na dwa sezony. Nie są zadowolone z gry siatkarza albo siatkarz nie pasuje do drużyny pod względem taktycznym. Kluby decydują się więc na ich zmianę, nawet w przypadku ważnej umowy. Zawodnicy muszą utrzymać swoje rodziny i spłacać kredyty hipoteczne. Jeśli tak się dzieje, to nie mamy wyjścia: musimy negocjować wykup i szukamy im nowego klubu. Jeden z najważniejszych włoskich klubów zrezygnował w tym roku z usług moich dwóch klientów, pomimo ważnego kontraktu. Negocjowaliśmy wykup, a ja rozpocząłem poszukiwania nowej drużyny. Znaleźliśmy rozwiązanie tej sytuacji. Taka jest natura profesjonalnego sportu. Kilka lat temu Gordon Perrin został zwolniony z klubu w trakcie trwania lukratywnego kontraktu obowiązującego również na kolejny sezon. Ponownie rozpocząłem poszukiwania nowej drużyny i wspólnie negocjowaliśmy sprawę wykupu gracza. Ponownie znaleźliśmy rozwiązanie. Z drugiej jednak strony, kiedy to siatkarz chce odejść, rozczarowanie klubu jest zrozumiałe. Niemniej jednak jest to trudne i niewydajne dla zespołu, aby zmuszać go do pozostania w drużynie. Pozostanie zawodnika w zespole wbrew jego woli nie jest korzystną sytuacją dla klubu.

W sprawie Kevina Tillie prowadzimy dyskusję z Jastrzębskim Węglem dotyczącą jego wykupu. Siatkarz poinformował drużynę o swojej woli odejścia i wyjaśnił powody tej decyzji. Więcej informacji na ten temat podamy w odpowiednim czasie.

Z poważeniem,
Georges Matijasević
LZ SPORT PRO AGENCY

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-08-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved