Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Agata Witkowska: W meczu z Koreą Płd. wszystko funkcjonowało dobrze

Agata Witkowska: W meczu z Koreą Płd. wszystko funkcjonowało dobrze

fot. Klaudia Piwowarczyk

– W tym spotkaniu wszystkie elementy właściwie funkcjonowały i jesteśmy z tego dumne – przyznała po spotkaniu Agata Witkowska, libero biało-czerwonych.

Na zakończenie turnieju w Holandii odnosicie pewne zwycięstwo nad Koreą. Zwycięstwo, które chyba ani przez moment nie było zagrożone.Agata Witkowska: – Jesteśmy szczęśliwe, że wygrałyśmy z Koreą, bo trener nas uczulał, że nie będzie łatwo i wzięłyśmy sobie jego słowa do serca. Od początku meczu było u nas widać duże skupienie i to nam dało upragnione trzy punkty. Na pewno w osiągnięciu celu pomogła nam też dobra zagrywka, którą odrzuciliśmy rywalki od siatki. Nie zawiodło też przyjęcie, dobrze ze sobą współpracowałyśmy, więc jestem bardzo zadowolona.

W waszej grze w zasadzie nie było słabych elementów: świetnie grała w ataku Malwina Smarzek, w polu zagrywki szalała Marlena Pleśnierowicz. W zasadzie trudno wskazać słabsze ogniwa.

– To prawda, wszystkie elementy funkcjonowały właściwie i z tego jesteśmy dumne. Mam nadzieję, że u siebie również będziemy tak dobrze się spisywać i zwyciężać. Wracamy do Polski podniesione na duchu po dwóch porażkach w pierwszych meczach. Dobrze znamy halę w Bydgoszczy, będziemy dobrze przygotowane i liczymy na pozytywne rezultaty. Mam nadzieję, że dobra forma nadejdzie na mecze w Polsce. Uciekamy też od dołu tabeli i wierzymy w spokojne utrzymanie w Lidze Narodów. 

Czasem trudno się podnieść po dwóch porażkach, wam jednak to się udało i to w bardzo dobrym stylu.

– W pierwszym turnieju poniosłyśmy dwie porażki, a na koniec wygrałyśmy z Włoszkami, później wygrałyśmy z Chinkami po przegranym meczu. To ważne, że się nie załamujemy niepowodzeniami i idziemy dalej.

Trzeba przyznać, że byłaś jedną z lepszych zawodniczek na boisku – w zasadzie nie było dla ciebie straconych piłek. To twój najlepszy mecz w Lidze Narodów?

– Trzeba jednak pamiętać, że zespół Korei nie dysponuje tak silnym atakiem, jak na przykład Brazylijki, z którymi nie mogłyśmy sobie poradzić. Robiłam, co mogłam i cieszę się, że tak się udało.

Autor wywiadu: Karol Maćkowiak

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved