Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Agata Witkowska jednak zagra w Serie A

Agata Witkowska jednak zagra w Serie A

fot. Łukasz Krzywański

Libero reprezentacji Polski Agata Witkowska zagra jednak we włoskiej Serie A w zespole Unendo Yamamay Busto Arsizio. Zawodniczka za porozumieniem stron rozwiązała kontrakt z ŁKS-em Commercecon Łódź, z którym związała się już wcześniej.

Transfer Agaty Witkowskiej (dawniej Durajczyk) ŁKS Commercecon długo trzymał w tajemnicy. Libero reprezentacji Polski pojawiła się dopiero na pierwszym treningu zespołu w okresie przygotowawczym. Siatkarka dużo czasu w Łodzi jednak nie spędziła, bowiem wyjechała na zgrupowanie reprezentacji Polski. Do ŁKS-u miała wrócić tuż przed sezonem Orlen Ligi, bowiem kadrę czekają kwalifikacje do mistrzostw Europy. – Agata to klasowa zawodniczka, myślę, że niejeden zespół w ekstraklasie widziałby ją w swoich szeregach – komentował transfer Hubert Hoffman, prezes łódzkiego klubu.I wykrakał. Podczas gdy Witkowska walczyła o miejsce w składzie z Agatą Sawicką, drugą libero reprezentacji, otrzymała propozycję gry we włoskim Unendo Yamamay Busto Arsizio. To uznana drużyna, która na swoim koncie ma sukcesy nie tylko na krajowym podwórku, ale także w europejskich pucharach. Gra w takim zespole to prestiż, tym bardziej że liga włoska jest jedną z najlepszych na świecie.

To jednak nie takie proste. Witkowska podpisała już kontrakt z ŁKS-em Commercecon, dlatego aby zmienić klub, musiała go rozwiązać. A łódzka drużyna wcale nie musiała się zgodzić na taki scenariusz. Skusić mogły m.in. duże pieniądze, a tych w Busto Arsizio nie brakuje. – Agata dostała dobrą propozycję i bardzo chciała tam przejść – mówi Hoffman. – Włosi też chcieli ją wykupić. Wiadomo, że ja wolałbym jej nie puszczać ze względów sportowych, ale z niewolnika nie ma pracownika. Nie oszukujmy się – Busto będzie dla niej dużo lepszą drużyną, a gra w takim zespole to nobilitacja.

Transfer Witkowskiej do Włoch oznacza także zastrzyk finansowy dla łódzkiego klubu. – Oczywiście za darmo nie chcieliśmy jej puścić – zaznacza Hoffman. – Pieniądze nie są jednak najważniejsze. Konsultowaliśmy to m.in. z trenerem kadry Jackiem Nawrockiem i musieliśmy podjąć decyzję zbiorczą. Ważny jest też rozwój zawodniczki. Czy dobrze wyszło, że wcześniej podpisaliśmy z nią kontrakt? W zasadzie wolałbym uniknąć tej sytuacji.

Witkowska podpisze kontrakt z Busto na sezon. – Wiedzieliśmy, że Agata ma ważny kontrakt z ŁKS-em, ale prezes klubu postąpił elegancko i pozwolił jej na rozwój. Dlatego zgodził się na transfer – mówi Roberto Mogentale, menedżer zawodniczki. – Przyznam, że sporo rozmawialiśmy na temat tego transferu, ale doszliśmy do porozumienia i obie strony będą zadowolone. Ten transfer wyszedł w ostatnich dniach, a po kontuzji Spirito Agata okazała się pierwszym wyborem Busto.

W związku z odejściem Witkowskiej łódzki klub szuka zawodniczki, która poprawi przyjęcie zespołu, bowiem w tym Hoffman wcześniej upatrywał słabszy punkt ŁKS-u. – Na pewno zostanie z nami Izabella Szyjka i Anna Pawłowska, ale szukamy siatkarki na pozycję libero lub przyjmującej – kończy.

źródło: lodz.sport.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved