Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Agata Skiba: Nie ma taryfy ulgowej

Agata Skiba: Nie ma taryfy ulgowej

fot. Marcin Turkot

W Legionowie już kolejny sezon postawiono na młodzież, ale pomimo tego drużyna spod Warszawy nie zamierza ustępować miejsca zespołom mającym w swoim składzie znacznie bardziej doświadczone zawodniczki. Dlatego też trenerzy, nie chcąc popełnić błędów z poprzedniego sezonu, chcą zadbać o jak najlepsze przygotowanie fizyczne siatkarek i te od samego początku czeka ciężka praca. – Osobiście jestem bardzo zadowolona z tego, jak wyglądają treningi, ponieważ bardzo dużo czasu poświęcamy na technikę. Pomału wprowadzane są również elementy taktyczne. Na siłowni również nie ma taryfy ulgowej i przerzucamy naprawdę spore ciężary – mówi Agata Skiba, która do klubu z Legionowa trafiła po udanym dla siebie, pod kątem indywidualnym, sezonie spędzonym w Rzeszowie.

Poprzedni sezon był twoim debiutem w Orlen Lidze, ale bardzo szybko okazało się też, że w Rzeszowie dostałaś bardzo odpowiedzialną rolę. Czego nauczył cię ten miniony sezon?Agata Skiba:Przychodząc do Rzeszowa, nie zdawałam sobie sprawy, że moja rola w tym zespole będzie tak ważna. Był to mój debiutancki sezon w Orlen Lidze i raczej nastawiałam się na powolne wprowadzanie do pierwszego składu. W rzeczywistości było zupełnie inaczej. Od początku trener mi zaufał i dał szansę gry. Był to dla nas bardzo ciężki sezon. Niestety, nie zrealizowałyśmy przedsezonowych planów i końcowy rezultat był poniżej oczekiwań. Uważam jednak, że dla mnie ten sezon był dość udany. Zdobyłam bardzo cenne doświadczenie, ograłam się na parkietach Orlen Ligi i mam nadzieję, że to wszystko zaowocuje w obecnym sezonie i będę mogła pomóc Legionovii w osiągnięciu jak najlepszego wyniku.

Dlaczego zdecydowałaś się wybrać właśnie ofertę Legionovii?

– Klub z Legionowa od lat stawia na młode zawodniczki, a ja czuję się jeszcze stosunkowo młodo. (uśmiech) Jestem świadoma tego, że jeszcze dużo pracy przede mną i wiele mogę się nauczyć. Tutaj stworzono mi odpowiednie warunki do pracy i do dalszego rozwoju.

Tak jak powiedziałaś, w Legionowie od kilku sezonów stawia się przede wszystkim na młodzież. Czy nie obawiasz się, że tego wsparcia ze strony doświadczonych zawodniczek może zabraknąć?

Przychodząc do Legionowa, wiedziałam, jak będzie wyglądał nasz zespół i że będą to bardzo młode dziewczyny. Na pewno łatwiej byłoby mi czerpać wiedzę, gdybym miała obok siebie starsze i bardziej doświadczone zawodniczki, bo mogłabym się od nich wiele nauczyć, ale to nie oznacza, że nie podpatruję młodszych koleżanek, wręcz przeciwnie, wyciągam od nich to co najlepsze.

Jak wyglądał ten pierwszy miesiąc przygotowań i jakie są twoje pierwsze wrażenia z treningów w Arenie Legionowo? Jakie są wasze plany na kolejne tygodnie?

– Sezon przygotowawczy zaczęłyśmy 1 sierpnia. Od tamtego czasu trenujemy dwa razy dziennie. Rano są to zajęcia w hali i na siłowni, a po południu trenujemy w Arenie. Osobiście jestem bardzo zadowolona z tego, jak wyglądają treningi, ponieważ bardzo dużo czasu poświęcamy na technikę. Pomału wprowadzane są również elementy taktyczne. Na siłowni również nie ma taryfy ulgowej i przerzucamy naprawdę spore ciężary. Nasze plany na kolejne tygodnie to głównie turnieje i sparingi. Mamy w planach turnieje w Wieliczce, Kobyłce i Bobolicach oraz sparingi z zespołami z Orlen Ligi.

Jak sądzisz, co dla zespołów z Orlen Ligi może oznaczać poszerzenie ligi o kolejne dwa zespoły i czy nie masz żalu o to, że stało się to dopiero teraz, a nie dwa sezony temu?

– Osobiście bardzo się cieszę, że w tym roku poszerzono ligę o kolejne dwa zespoły, z tego względu, że kilka dobrych lat sama grałam w I lidze i wiem, że gra bez określonego celu i możliwości awansu nie jest tak atrakcyjna. Na pewno pozostał mały żal, bo przez takie decyzje klub, w którym spędziłam dwa naprawdę fajne lata, musiał niestety wycofać się z rozgrywek (Zawisza Sulechów – przyp. red.). Poszerzenie ligi oznacza więcej meczów oraz większą częstotliwość spotkań, z czego osobiście się cieszę. (uśmiech)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-09-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved