Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Agata Skiba: Powoli odbijamy się od dna

Agata Skiba: Powoli odbijamy się od dna

– Szkoda tej czwartej partii, ale wyszło w niej doświadczenie rywalek, my byłyśmy trochę spięte, zestresowane. Może to dziwnie zabrzmi, ale dla nas ten wygrany set jest naprawdę ważny. Pomału odbijamy się od dna – powiedziała po porażce z zespołem z Dąbrowy Górniczej zawodniczka Developresu SkyRes Rzeszów, Agata Skiba.

Wciąż w Orlen Lidze nie mogą przełamać się siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów, które doznały czwartej porażki w tym sezonie. Tym razem podopieczne trenera Wiktorowicza musiały uznać we własnej hali wyższość Tauronu MKS-u Dąbrowa Górnicza. Mimo że zespół z Podkarpacia nie zdobył punktu, to i tak zadowolony był z urwania wymagającemu przeciwnikowi seta. Była to pierwsza wygrana partia przez rzeszowianki w tych rozgrywkach. – Cieszymy się bardzo z tego seta. Naprawdę potrzebowałyśmy go wygrać po tych trzech porażkach po 0:3, gdzie nie zdobywałyśmy więcej niż 20 punktów. Między sobą rozmawiałyśmy, że na początku trzeba wygrać tego jednego seta, żeby coś ruszyło. Udało się. Szkoda wyniku, bo mogłyśmy doprowadzić do piątej partii i byłby na pewno punkt. Mimo to cieszymy się, bo zagrałyśmy najlepszy mecz w tym sezonie z tych czterech – powiedziała po meczu Agata Skiba, która w spotkaniu z MKS-em zdobyła dla Developresu 16 punktów.

Siatkarki z Zagłębia prowadziły już 2:0, ale gospodynie nie zwiesiły głów. Nie chciały doprowadzić do kolejnej porażki 0:3, a ambitna walka zaowocowała triumfem w trzeciej odsłonie. – Byłyśmy bardzo zmobilizowane. Wiedziałyśmy, że musimy, że możemy, że stać nas na to, żeby powalczyć z tym zespołem. Fajnie, że to wychodziło – dodała Skiba, która żałuje, że Developresovi nie udało się doprowadzić do tie-breaka. Miał on bowiem szansę na zwycięstwo także w czwartm secie, ale w jego newralgicznych momentach lepiej zaprezentowały się przyjezdne. – Bardzo szkoda tej czwartej partii, ale wyszło w niej doświadczenie rywalek, my byłyśmy trochę spięte, zestresowane. Trudno. Może to dziwnie zabrzmi, ale dla nas ten wygrany set jest naprawdę ważny. Pomału odbijamy się od dna – zakończyła zawodniczka rzeszowskiej ekipy.

źródło: developres.rzeszow.pl, inf. własna