Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Agata Skiba: Lubię ciężko pracować

Agata Skiba: Lubię ciężko pracować

fot. Bogusław Krośkiewicz

Agata Skiba to jedna z najbardziej doświadczonych i ogranych siatkarek, które latem dołączyły do  AZS Politechniki Śląskiej  Gliwice.Urodzona w Gostyniu 28-latka gra na przyjęciu, a to najbardziej odpowiedzialna pozycja, gdy rywal zagrywa.

Trudno mi się do tego odnieść. Ja lubię i dobrze się czuję na tej pozycji. Przez przyjęcie przechodzi dużo piłek, bo rolą zawodniczki grającej na tej pozycji jest zarówno odbiór jak i atak. Jeśli jest dobro odbiór , to akcja wygląda zupełnie inaczej. Łatwiej jest rozgrywającej wystawić piłkę, a potem zaatakować. Osobiście postaram się jak najlepiej wywiązać ze swojej roli, tak aby trenerzy nie narzekali na „problem” z przyjęciem – przekonuje Skiba. W poprzednim sezonie zawodniczka występowała w czeskim VK KP Brno. Jak sama podkreśla, było to cenne doświadczenie, ale jednak polska siatkówka stoi na wyższym poziomie, stąd decyzja o powrocie do kraju– Chciałam wrócić do Polski. Pojawiła się propozycja z Gliwic, była bardzo ciekawa i konkretna. Na dodatek widać, że stworzono tu bardzo fajny zespół. Mamy również wysokie cele postawione przed sezonem. Mierzymy w pierwszą czwórkę. Jest więc wszystko to na czym mi zależało. Jak cel jest wysoki, to motywuje to do cięższej pracy, a w konsekwencji do rozwoju – przekonuje.

Sierpień do przyjemnych dla Akademiczek nie należy. Treningi odbywają się dwa razy dziennie, zarówno siłowe jak i siatkarskie. Z końcem miesiąca dojdą do tego gry kontrolne, turnieje również i wyjazdowe. – Bardzo lubię ciężko pracować i dużo trenować. Miałam długą przerwę i nie mogłam się już doczekać, kiedy znów zacznę ćwiczyć z drużyną.  Treningi dwa razy dziennie, sparingi, turnieje. To jest coś, co lubię. Na pewno będzie to procentować w lidze – zauważa siatkarka.

Już w poprzednim sezonie w I lidze kobiet miały miejsce nieoczekiwane i niespodziewane rezultaty. Zespoły, które zajęły pierwsze miejsca w rundzie zasadniczej nie poradziły sobie w play-off. W nowym sezonie zapowiada się równie ciekawie. – Patrząc na to jak poszczególne drużyny dobierały sobie zawodniczki, to wydaje mi się, że będzie to bardzo wyrównana liga. Na papierze nie ma takiego zespołu o którym można powiedzieć, że jest pewniakiem do awansu. Każdy z każdym będzie mógł wygrać i przegrać. Zapowiada się interesujący i emocjonujący sezon – przewiduje Skiba.

Nowa zawodniczka AZS-u zdążyła już też dobrze poznać Gliwice. – Jestem miłe zaskoczona jak ładnym miastem są Gliwice. Przyjeżdżając tutaj spodziewałam się całkowicie innego klimatu a pozytywnie się zaskoczyłam. Ludzie tutaj są bardzo przyjaźni. Bardzo podoba mi się, że jest tu  tak dużo zieleni dzięki czemu mam gdzie spacerować z moim pieskiem – uśmiecha się. Dla wychowanki Chrobrego Poznań najważniejsza na ten moment jest siatkówka, ale znajduje też czas na swoje hobby. – Lubię oglądać seriale i filmy, słuchać muzyki i spędzać czas z moim pieskiem, który przyjechał ze mną do Gliwic – zdradza Agata Skiba.

źródło: azs.gliwice.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-08-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved