Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Agata Sawicka: Teraz wszyscy marzymy o medalu

Agata Sawicka: Teraz wszyscy marzymy o medalu

fot. Sylwia Lis-Dubiel

Do inauguracji Ligi Siatkówki Kobiet pozostało niespełna trzy tygodnie. Jednym z ostatnich sprawdzianów dla ekipy Developresu SkyRes będzie w najbliższy weekend turniej w Dreźnie. W nim rzeszowianki zagrają z Dresdner Sc, ŁKS-em Commercecon Łódź i Chemikiem Police.

W miniony weekend zespół trenera Lorenzo Micellego w międzynarodowym turnieju o Puchar Firmy Developres zajął trzecie miejsce. – Ciężko jest oceniać nasze występy przez pryzmat sparingów, bo na ten moment nie jesteśmy jeszcze gotowe na ligę. Potrzebujemy jeszcze trochę czasu i przede wszystkim świeżości. Jak to będzie, to myślę, że mamy na tyle dobry i fajny zespół, że będzie się nam dobrze grało – mówi Agata Sawicka, libero Developresu, który w sparingach jak na razie więcej przegrywa, a do inauguracji rozgrywek coraz bliżej. – Tak to jest; ktoś musi wygrać, a ktoś przegrać. To są turnieje i taki okres, gdzie naprawdę jest bardzo ciężka praca. Jest chyba za dużo treningów i jak nie odpoczniemy, no to tak to będzie wyglądało. Wierzę w to, że pojawi się jeszcze troszeczkę więcej luzu – dodaje Sawicka.Siatkarka drużyny z Rzeszowa pod koniec ubiegłego sezonu miała problemy zdrowotne. – Jeśli chodzi o kolano, to jest z nim wszystko w porządku, a o innych rzeczach nie chcę mówić, bo to są przejściowe sprawy wynikające z przeciążenia. Zresztą nie tylko ja to odczuwam; pozostałe dziewczyny też – dodaje libero Developresu, który pod względem kadrowym wydaje się jeszcze mocniejszym zespołem od tego z ubiegłego sezonu. – Wszyscy dobrze wiemy, że ani nazwiska, ani to, co jest na papierze, nie gra. Wszystko zweryfikuje boisko. Jak będziemy dobrym i fajnym zespołem, w którym wszyscy będą współpracować ze sobą nie tylko na boisku, ale także poza nim, to myślę, że będzie w porządku – stwierdza Sawicka.

W ekipie z Rzeszowa po nieudanym sezonie oczekiwania są teraz ogromne. – Na pewno jest sportowa złość, bo ten finał był na wyciągnięcie ręki. No cóż, taki jest sport. Teraz wszyscy marzymy o medalu, a najlepiej to byłoby zagrać w wielkim finale – kończy libero Developresu.

źródło: lsk.pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-10-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved