Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Agata Sawicka: Wszystko szło jak z nut

Agata Sawicka: Wszystko szło jak z nut

fot. Sylwia Lis

Developres SkyRes Rzeszów w sobotę zagrał znakomite spotkanie i zasłużenie pokonał mistrzynie Polski, Chemika Police 3:0. – Byłyśmy do tego meczu bardzo dobrze przygotowane mimo chwilowych problemów zdrowotnych. Wszystko szło jak z nut, walczyłyśmy o każdy punkt. Jestem strasznie dumna z mojego zespołu – cieszyła się po meczu libero Agata Sawicka. Teraz przed rzeszowiankami mecz Ligi Mistrzyń z zespołem z Miluzy.

Jesteście pierwszym zespołem, który w tym sezonie pokonał Chemika Police w rozgrywkach ligowych. Jest pani zaskoczona może nie samym zwycięstwem, a jego rozmiarami?Agata Sawicka:Generalnie my wierzymy w to, jak gramy, w to, jak trenujemy. Wierzymy w same siebie, w sztab i byłyśmy do tego meczu bardzo dobrze przygotowane mimo chwilowych problemów zdrowotnych. Wszystko szło jak z nut, walczyłyśmy o każdy punkt. Jestem strasznie dumna z mojego zespołu.

Miałyście przede wszystkim ogromną przewagę, jeżeli chodzi o siłę ataku ze skrzydeł. Anna Kaczmar miała naprawdę spory komfort na rozegraniu, bo każda kończyła, czy to Helene Rousseaux, Adela Helić, czy niemiłosiernie obijająca blok Jelena Blagojević…

– Zdecydowanie tak. Myślę, że wszystkie zagrałyśmy na wysokim poziomie, każda dołożyła swoją cegiełkę do tego zwycięstwa. Anna Kaczmar świetnie poprowadziła grę zespołu. Jestem naprawdę bardzo szczęśliwa.

To jest chyba też taki dobry prognostyk przed tym, co czeka was w środę, czyli inauguracja Ligi Mistrzyń. Takie zwycięstwa na pewno budują.

– Oczywiście, że tak. Dla nas to była bardzo ważna wygrana. Ostatnio przegrałyśmy 2:3 (z ŁKS-em Łódź – przyp. red.) po walce, ale to jednak była porażka i teraz liczyłyśmy na to, żeby zdobyć tutaj zdobyć trzy punkty. Wiedziałyśmy, że to będzie bardzo ciężki mecz, ale bardzo chciałyśmy go wygrać i się udało. Mamy już za sobą faktycznie przetarcie przed Ligą Mistrzyń. Jak będzie zdrowie, to wierzę, że wszystko będzie super.

Macie już jakieś informacje odnośnie swojego pierwszego rywala, czyli zespołu z Miluzy?

– Szczerze powiedziawszy, teraz przygotowywałyśmy się tylko pod Chemika Police. Pod każdy zespół przygotowujemy się przed samym spotkaniem i myślę, że nasz sztab już na pewno posiada odpowiednie informacje, obrabia je i nam przekaże.

Jakie są cele zespołu na Ligę Mistrzyń?

– Wiadomo, że zrobimy wszystko, co w naszej mocy, żeby wygrać każde spotkanie. Obojętnie, kto by nie stał po drugiej stronie siatki.

W środę będziecie mieli na pewno za sobą publiczność, która w hali Podpromie potrafi zrobić niesamowitą atmosferę.

– Tak. Do tej pory robiła to głównie na meczach Asseco Resovii, ale my wierzymy w to, że w tym roku my także pokażemy swoją moc, swojego powera i także na kobiecej siatkówce zrzeszymy sporo kibiców.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-12-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved