Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Agata Sawicka: Podyktowałyśmy swoje warunki gry

Agata Sawicka: Podyktowałyśmy swoje warunki gry

fot. Łukasz Krzywański

W ramach 3. kolejki Orlen Ligi Impel Wrocław podejmował BKS Profi-Credit Bielsko–Biała. Po niespełna dwóch godzinach walki triumfowały wrocławianki, które dzięki zwycięstwu awansowały na trzecią pozycję w tabeli rozgrywek.

Spotkanie nie rozpoczęło się jednak po myśli podopiecznych Marka Solarewicza. Przyjezdne całkowicie zdominowały początek pierwszej partii i mimo pogoni wrocławianek – nie udało się już odwrócić losów tego seta. – W pierwszej partii nie zagraliśmy naszej siatkówki. Rywalki zaskoczyły nas mocną zagrywką, dzięki czemu pojawiły się problemy z przyjęciem i wyprowadzeniem ataku. Zabrakło nam też boiskowej agresji – po meczu sprawę komentowała Agata Sawicka, libero wrocławianek.Niemoc, szczególnie widoczna w ataku, została przełamana w kolejnych odsłonach meczu. Impelki zdecydowanie mocniej serwowały, co spowodowało, że coraz częściej punktowały samą zagrywką. Problemy z przyjęciem upraszczały grę BKS-u, a to pozwalało siatkarkom z Dolnego Śląska na ustawianie bloku pod wybrane rywalki. – Byłyśmy na siebie złe i wiedziałyśmy, że musimy dużo zmienić w obecnej grze. Postanowiłyśmy wyjść na parkiet i pokazać w końcu naszą siatkówkę. Podyktowałyśmy swoje warunki gry i udało się zwyciężyć ten emocjonujący pojedynek – dodała Sawicka.

Najlepiej punktującą zawodniczką w ekipie z Wrocławia była Natalia Mędrzyk. Przyjmująca zdobyła łącznie 17 punktów, z czego 12 atakiem, 4 blokiem i posłała jednego asa serwisowego. Wciąż na wysokich obrotach pracuje Monika Ptak, która otrzymała nagrodę MVP spotkania. Środkowa w spotkaniu zdobyła 10 punktów, a nieocenionymi były jej ataki z obiegnięcia i punktowe bloki. Marek Solarewicz mógł być także zadowolony z Agnieszki Kąkolewskiej (9 punktów), dla której, z powodu kontuzji, był to pierwszy mecz w sezonie.

Kibice w Orbicie zobaczyć mogli ciekawe widowisko. Wszystko przez niewiarygodną grę obronną zespołów. W tych działaniach przodowały Mariola Wojtowicz oraz Agata Sawicka, a niektóre akcje nagrodzone zostawały przez kibiców salwą braw.

Zwycięstwo pozwoliło impelkom wrócić na drogę zwycięstw, obronić własne boisko, a także awansować na trzecie miejsce w tabeli Orlen Ligi.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-11-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved