Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Agata Sawicka: Nie da się opisać, jak tęskniłam za siatkówką

Agata Sawicka: Nie da się opisać, jak tęskniłam za siatkówką

fot. Łukasz Krzywański

Po blisko rocznej przerwie spowodowanej kontuzją Agata Sawicka wraca na siatkarski parkiet. Popularna Kulka zamieniła Wrocław na Rzeszów i w przyszłym sezonie będzie występować w barwach Developresu. – Szczerze powiedziawszy, nie zastanawiałam się ani sekundy, bo takiej propozycji się nie odrzuca, zwłaszcza że jest tutaj jeden z najlepszych trenerów, z jakim było mi dane kiedykolwiek pracować – zdradziła Sawicka.

Jak pierwsze wrażenia po rozpoczęciu przygotowań do nowego sezonu?Agata Sawicka:  Fantastyczne. Wiadomo, że na samym początku jest ciężka praca. Nie ma co ukrywać, jest bardzo ciepło i pracujemy wydolnościowo, więc normalne, że po treningach wyglądamy jak wyglądamy. (śmiech) Mam nadzieję, że to wszystko przyniesie nam ogromną korzyść w sezonie.

Hala Podpromie jest pani dobrze znana z meczów ligowych czy reprezentacji, więc chyba dłuższej „aklimatyzacji” nie potrzeba?

– Znam tę halę i świetnie się tutaj czuję. Jestem bardzo zadowolona, że tutaj mogę być i pracować z takimi dziewczynami i takim trenerem. Cieszę się z oferty, jaką dostałam z Rzeszowa. Szczerze powiedziawszy, nie zastanawiałam się ani sekundy, bo takiej propozycji się nie odrzuca, zwłaszcza że jest tutaj jeden z najlepszych trenerów, z jakim było mi dane kiedykolwiek pracować. Tak słyszałam i tak mi się wydaje. Jest tutaj naprawdę kapitalny zespół.

Trochę niekonwencjonalny jest ten początek przygotowań. Po trzech dniach rozjeżdżacie się do domów, aby spotkać się 22 sierpnia i już trenować na całego…

– Przez ten czas mamy we własnym zakresie ciężkie treningi na siłowni. Każda z nas ma zakres ćwiczeń itd. Na pewno nie będzie to miało nic wspólnego z wakacjami. Myślę, że trener dał nam duży kredyt zaufania pod tym względem i zobaczy, w jakim stanie wrócimy. Mam nadzieję, że żadna z nas go nie zawiedzie.

Z pani zdrowiem wszystko jest w porządku? Można już trenować na pełnych obrotach?

– Bardzo dobrze się czuję i jestem szczęśliwa, że mogę już zacząć trenować z dziewczynami. Nie mam już żadnych przeciwwskazań od lekarzy co do treningów pełną parą. Wiadomo, że na początku trzeba uważać. Nie odczuwam żadnej presji czy blokady psychicznej w głowie. Bardzo się cieszę, że tu jestem.

Na pewno odczuwa pani duży głód grania po tak długim okresie rehabilitacji. Widać to było choćby podczas turnieju World Grand Prix w Ostrowcu, gdzie na trybunach aż panią „nosiło”…

– Zdecydowanie tak. Tęskniłam za siatkówką i nie da się tego opisać. Ta dyscyplina jest całym moim życiem, więc normalne, że 6-miesięczny rozbrat jest bardzo długi i chcę jak najszybciej wrócić.

cały wywiad Rafała Myśliwca przeczytasz na supernowości24.pl

źródło: supernowosci24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2017-08-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved