Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Agata Sawicka: Cieszy postawa całej drużyny

Agata Sawicka: Cieszy postawa całej drużyny

Developres Rzeszów pokonał Legionovię Legionowo 3:0 i było to drugie zwycięstwo drużyny z Podkarpacia w tegorocznych rozgrywkach. – Naszym celem w tym sezonie jest zdobycie medalu. Mamy przed sobą wiele pracy, mamy nowy zespół i mam nadzieję, że wszystko jeszcze przed nami – stwierdziła Agata Sawicka libero rzeszowskiej ekipy.

Jedną z wyróżniających się zawodniczek tego spotkania była Julia Andruszko, która zagrała od drugiego seta i zdobyła w meczu 13 punktów i miała wysoką 67-procentową skuteczność w ataku. – Zasłużyliśmy na zwycięstwo z Legionovią, dużo trenowaliśmy, weszłam na boisko w drugim secie tego meczu. Dziękuję całej drużynie za dobrą postawę, czasami ciężko jest wejść z ławki i dobrze wkomponować się w grę drużyny, otrzymałam swoją szansę i ją wykorzystałam. Adela Helić i ja prezentujemy inną grę, ja lubię grać na wysokiej piłce, przez co ekipa z Legionowa nie była przygotowana na taką grę – powiedziała siatkarka. W podobnym tonie wypowiedziała się libero rzeszowianek. – Chciałyśmy wygrać ten mecz i zrobić to, co do nas należy, uważam, że mamy jeden z lepszych zespołów w lidze i pokazałyśmy się z dobrej strony. Uważam, że nasza liga w tym sezonie jest podobna do ligi włoskiej, trzeba będzie się mocno napracować, żeby zdobyć medale. Nasz cel w tym sezonie to zdobycie medalu, rozgrywki w lidze będziemy łączyli z grą w Lidze Mistrzyń. Mamy przed sobą wiele pracy, mamy nowy zespół i wszystko jest jeszcze przed nami – przyznała Agata Sawicka.

Zupełnie odmienne nastroje panowały w ekipie Legionovii. Zbyt duża liczba błędów własnych były przyczyną porażki ekipy z Mazowsza. – Nie jestem zadowolona z kolejnej porażki mojego zespołu, już mam trochę dosyć tych porażek i w końcu chciałabym zacząć wygrywać, może w kolejnym meczu nam się to uda. Z kolei ekipa z Rzeszowa walczy o zupełnie inne cele i w tym sezonie na pewno zagra o medale. Na mecz przeciwko Developresowi wyszłyśmy pełne nadziei, że może uda nam się wygrać to spotkanie. Popełniłyśmy za dużo błędów w ataku, pojawiły się przestoje w naszej grze i nie wiem, czym to było spowodowane, liczę na to, że z meczu na mecz będziemy grały coraz lepiej – powiedziała Adriana Adamek. Na błędy własne wskazała również inna zawodniczka Legionovii Anna Bączyńska. – Mecz przeciwko rzeszowiankom zaczęłyśmy na wysokim poziomie, potem popełniłyśmy wiele błędów własnych, które w znaczny sposób zadecydowały o naszej porażce. Drugi set w naszym wykonaniu był słaby, pomimo że wysoko przegrywałyśmy w każdym z setów, to po naszej grze nie było widać różnicy. Gdybyśmy wyeliminowały błędy własne, to mecz na pewno stałby na wyższym poziomie. Skupiłyśmy się na odprawie na Adeli Helić, ale ona długo nie pograła. Z kolei zawodniczka, która ją zastąpiła (Julia Andruszko – przyp. red.), pociągnęła Developresowi całą grę – zakończyła siatkarka.

źródło: siatkarskaligatv.pl