Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Agata Plaga: Myślę, że każda siatkarka o tym marzy

Agata Plaga: Myślę, że każda siatkarka o tym marzy

fot. Michał Szymański

– Cieszę się z tego powodu, że mogłam po raz pierwszy zaprezentować się na parkiecie w LSK. Wejście na boisko w tak dużej hali wypełnionej kibicami było stresujące, ale myślę, że zagrywki dobrze mi poszły – mówiła po swoim pierwszym występie w Lidze Siatkówki Kobiet Agata Plaga.

Za tobą debiut w LSK – w Bydgoszczy dwukrotnie weszłaś na zagrywkę i posłałaś w kierunku rywalek bardzo dobre piłki. Była nerwówka przed wejściem?Agata Plaga: – Cieszę się z tego powodu, że mogłam po raz pierwszy zaprezentować się na parkiecie w LSK. Wejście na boisko w tak dużej hali wypełnionej kibicami było stresujące, ale myślę, że zagrywki dobrze mi poszły.

Czym dla ciebie jest zaproszenie przez trenera Chiappiniego do pierwszego zespołu?

– Jest to dla mnie szczególne wyróżnienie. Jestem szczęśliwa, że mogę doskonalić swoje umiejętności z tak doświadczonym trenerem i zawodniczkami. Myślę, że każda siatkarka o tym marzy.

Jak na co dzień wygląda z twojej perspektywy współpraca sztabu pierwszego zespołu z ekipami młodzieżowymi LTS?

– Trenerzy z pierwszego zespołu angażują się w młodzieżowe treningi, przyglądają się grze i dają cenne wskazówki, które zawodniczki przenoszą potem na boisko.

Przed wami przedświąteczne starcie z ostatnią w tabeli Wisłą Warszawa. Jakie są twoje przewidywania odnośnie tego meczu i jak możesz zachęcić kibiców do przyjścia do DPD Areny Legionowo?

– Uważam, że każdego przeciwnika trzeba traktować tak samo, nieważne czy jest na końcu czy na początku tabeli. Myślę, że to spotkanie będzie pełne emocji, gdyż na dodatek są to derby Mazowsza. Będzie to ostatni występ DPD Legionovii w tym roku kalendarzowym, więc zachęcam wszystkich kibiców do zapełnienia hali tego dnia.

Czy kiedy półtora roku temu podjęłaś decyzję o przenosinach do Legionowa pomyślałaś, że za kilkanaście miesięcy możesz być częścią jednej z czołowych ekip tabeli Ligi Siatkówki Kobiet?

– Przychodząc do Legionowa nie pomyślałam, że po półtorarocznym graniu w tym klubie otrzymam szansę gry w LSK. Wtedy liczyła się dla mnie możliwość doskonalenia się w zespole, który zdobywał mistrzostwa Polski w juniorkach

A więc – ciężka praca popłaca! Co twoim zdaniem sprawia, że młodzieżowa akademia LTS Legionovia wyróżnia się wśród innych klubów?

– Myślę, że jest to efekt bardzo dobrze zaplanowanej pracy naszych trenerów. Codziennie mamy dwa treningi, które skutkują dobrym przygotowaniem siłowym oraz technicznym. Możemy także w każdej chwili liczyć na nasze fizjoterapeutki, które czuwają nad naszym zdrowiem.

źródło: legionovia.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-12-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved