Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Agata Michalewicz: W kolejnym meczu zagramy jeszcze lepiej

Agata Michalewicz: W kolejnym meczu zagramy jeszcze lepiej

Reprezentacja Polski juniorek w swoim pierwszym spotkaniu w turnieju kwalifikacyjnym do mistrzostw Europy pokonała Ukrainę. – To był dobry mecz, pierwszego i drugiego seta wygraliśmy dość łatwo. Potem jednak straciłyśmy koncentrację w trzeciej partii – przyznała po spotkaniu kapitan naszej drużyny, Agata Michalewicz. W piątek spotkanie z drużyną rosyjską.

Przegraliśmy ten mecz, ponieważ brakuje nam jeszcze doświadczenia i popełniliśmy zbyt wiele błędów – przyznał po czwartkowym spotkaniu trener naszych rywalek, Andrij Romanowicz.Brakowało nam pewności siebie i robiłyśmy sporo błędów, W rezultacie skończyło się to naszą porażką – zgodził się ze swoim szkoleniowcem Julia Bojko, kapitan reprezentacji Ukrainy.

Dzisiaj graliśmy bardzo dobrze, nasze przyjęcie było niemal idealne, ale mimo tego zrobiliśmy sporo błędów – mówił po spotkaniu trener reprezentacji Polski, Wiesław Popik. To był dobry mecz, pierwszego i drugiego seta wygraliśmy dość łatwo. Potem jednak straciłyśmy koncentrację w trzeciej partii, w której popełniłyśmy wiele błędów. Na szczęście w porę się zebrałyśmy w sobie i w końcówce zagrałyśmy dużo lepiej. Możemy grać jeszcze lepiej i obiecuję, że tak zagramy w kolejnym meczu – dodała kapitan polskiej drużyny, Agata Michalewicz, która w czwartkowym spotkaniu zanotowała na swoim koncie trzy asy serwisowe.

W drugim meczu naszej grupy gospodynie turnieju, reprezentacja Rosji, wygrały 3:1 ze Szwajcarią. Po wysoko wygranym pierwszym secie Rosjanki dość niespodziewanie uległy rywalkom w drugiej partii. Kolejne dwa sety padły już jednak łupem gospodyń. – Jestem zadowolona z wyniku, ale nie z formy. Szczególnie w drugim secie, w którym straciliśmy koncentrację i popełnialiśmy wiele błędów – przyznała trenerka reprezentacji Rosji, Swietłana Safronowa.Dziś wygrałyśmy, ale musimy jeszcze poprawić naszą grę, szczególnie jeśli chodzi o serwis – dodała Angelina Lazarenko, wschodząca gwiazda rosyjskiej siatkówki.

Cieszymy się z wygranego seta w meczu z tak mocnym rywalem, jakim jest Rosja. Przeciwnik ma w swoim składzie wiele doświadczonych już zawodniczek – mówił trener reprezentacji Szwajcarii, Dirk Gross. Jego zespół w piątek zagra przeciwko Ukrainie, a Polki zmierzą się z reprezentacją Rosji.

źródło: CEV, inf. własna